Ниту кинеската дипломатска мисија во ЕУ, ниту Министерството за надворешни работи во Пекинг веднаш не го коментираа извештајот.

БЕСНЕЕ ВОЈНА ПОМЕЃУ ЕУ И КИНА: Кинезите одбија меѓународна истрага, лути на Европа и САД поради ширење на дезинформации!

Кина ќе се обиде да го блокира извештајот на ЕУ во кој се тврди дека официјален Пекинг ширел дезинформации за појава на нова...

Перо Милчин / 25 април, 2020 11:14

Воедно тој најави дека постои можност Соединетите држави, кои се всушност најголемиот донатор на СЗО, никогаш повеќе да не ја финансираат.

Мајк Помпео: САД можеби никогаш повеќе нема да ја финансираат СЗО!

Откако американскиот претседател Доналд Трамп забрани привремено запирање на финансирањето на СЗО, денеска Американскиот...

Катерина Крстиќ / 24 април, 2020 10:39

Според агенцијата, студијата е објавена на Интернет, на истражувачко место и нема рецензија, финансирана од грантови од Националниот институт за здравство и Универзитетот во Вирџинија.

ШОК ПОДАТОЦИ ОД АМЕРИКАНСКИ СТУДИИ: Тврдат дека лекот против маларија не делува- Хлорокин предизвикува смртност?

Лекот за маларија, кој се смета за потенцијален лек за „Ковид-19“, не се покажа дека е ефикасен против болеста, но дури и ја...

Перо Милчин / 22 април, 2020 18:35

Европските разузнавачки службеници се сомневаат дали Кина генетски дизајнирала вирус, за кој обвинуваат Доналд Трамп и некои светски лидери.

Американски разузнавачки служби тврдат дека КОРОНА ВИРУСОТ настанал во оваа лабараторија (ВИДЕО)

Европски разузнавач изјави за Си-Ен-Ен дека „голема е веројатноста дека коронавирусот бил природно произведен, односно...

Мартин Попоски / 18 април, 2020 11:50

Да потсетиме, Американците се убедени дека Сорос е закана за слободниот свет.

ПУТИН НАРЕДИ: Меѓународна потерница за ЏОРЏ СОРОС!

Иако САД претходно побараа меѓународна потерница за истраги и апсења на милијардерот Xорџ Сорос, сега тоа го побара и официјална...

Перо Милчин / 9 април, 2020 17:31

Меган сега сака да ја прошири својата улога како раскажувач во документарецот на Дизни со актерката Анџелина Џоли, на која и се восхитува. Таа сака Џоли да биде нејзин ментор во актерството, која глуми и во филмот Дизни

СИТЕ СЕ ПРАШУВААТ ЗОШТО ЏОЛИ И МЕГАН РЕДОВНО СЕ СОСТАНУВААТ: Откриена нивната голема тајна!

Хари и Меган Маркл се преселиле во Лос Анџелес, а секој ден се шират нови информации за некогашната кралска двојка. Овој пат,...

Катерина Крстиќ / 16:59

По телефонскиот разговор помеѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп, Русија испрати 60 тони медицинска опрема, вклучувајќи респиратори, маски и вентилатори.

МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ОД РУСИЈА ПРИСТИГНА ВО САД: Трамп призна- опремата е од врвен квалитет!

Соединетите држави ќе и платат на Русија контингент за медицинска опрема за борба против ширењето на вирусот корона, изјави...

Катерина Крстиќ / 3 април, 2020 10:45

Агенцијата Блумберг објави доверлив извештај доставен до Белата куќа минатата недела.

ПРОТЕЧЕ ДОВЕРЛИВ ИЗВЕШТАЈ НА ЦИА: Кина го лаже целиот свет за КОРОНА ВИРУСОТ!

САД дошле до заклучок дека Кина лажела за бројот на заразени и излечени од корона вирусот и верува дека тој број е значително...

Рејхан Бајрами / 2 април, 2020 23:46