Судиите решија да го дискфалификуваат од турнирот во Америка!

ЖЕСТОКА КАЗНА ЗА ЃОКОВИЌ: Освен дискфалификација има и дополнителна казна за Србинот!

Најдобриот светки тенисер, Новак Ѓоковиќ, се огласи по дисквалификацијата од УС Опен поради удар на линиски судија со топче....

Владо Марин / 7 септември, 2020 6:13

Неверојатна сцена, натпреварот во моментот беше прекинат, бидејќи Новак со топка го погоди линискиот судија.

ЃОКОВИЌ ДИСКФАЛИФИКУВАН ОД US OPEN: Погледнете во моментот кога Новак со топка го удри судијата(ВИДЕО)

Новак со топка го погоди линискиот судија и судиите решија да го дискфалификуваат од турнирот во Америка! Неверојатна сцена,...

Перо Милчин / 6 септември, 2020 23:09

Двете страни ќе се приклучат и целосно ќе ги искористат придобивките од '' '' Мини-Шенген зоната '' објавена од Србија, Албанија и Македонија во октомври 2019 година.

ЕВЕ ШТО СОДРЖИ ДОКУМЕНТОТ ОД ВАШИНГТОН: Албанците го враќаат имотот на Српската православна црква, Приштина пристапува до мини Шенген, се градат патишта…

Претседателството на Србија објави фотографии од договорот потпишан во Вашингтон. На почетокот на документот, акцентот...

admin@magazin / 5 септември, 2020 9:58

Генерално, во првите натпревари гледавме малку игра, бидејќи и Ѓоковиќ и Раониќ ги решија бодовите со добри или лоши сервиси.

КРАЛ НА ТЕНИСОТ: Неверојатна победа на Ѓоковиќ против Раониќ за 80-ти трофеј

Иако беше видно исцрпен, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ најде сили да направи пресврт по катастрофалниот прв...

Перо Милчин / 29 август, 2020 22:07

Компанијата наведува дека имало толпа во авионот и дека е донесена одлука мајка со шест деца да го напушти авионот.

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК: Мајка со шест деца беше исфрлена од авион, затоа што нејзината ќерка (2) не сакала да носи маска(ВИДЕО)

Американката, кој патувала со шест деца од Орландо кон Њујорк, била исфрлена од авионот JetBlue затоа што нејзината двегодишна...

admin@magazin / 23 август, 2020 16:27

Исто така, поминаа само 2 години откако Apple ја достигна и ја надмина вредноста од 1 трилион долари, што значи дека компанијата ја дуплирала својата вредност за само 24 месеци!

Apple сега вреди над 2 трилиони долари

Apple стана првата американска компанија која го надмина прагот од 2 трилиони долари. Станува збор за замислен праг, но многу...

Владо Марин / 20 август, 2020 22:18

Спомените за него засекогаш ќе живеат во моето срце. Роберт, те сакам. Почивај во мир“, напиша Трамп во изјавата.

Почина помладиот брат на Доналд Трамп

Американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека неговиот помлад брат Роберт Трамп починал во саботата навечер, ден...

Владо Марин / 16 август, 2020 12:15

Степенот на економски и геополитички шокови би зависел од сериозноста на болеста, а особено од тоа дали Трамп би бил неспособен во моментот да ги извршува своите обврски, велат сегашните и поранешните официјални претставници на Белата куќа и надворешните експерти.

НА ЧЕЛО НА АМЕРИКА ДОАЃА ЕДНА ЖЕНА?! Ако Трамп и Пенс заболат од Ковид-19 тоа би бил геополитички земјотрес!

Што ќе се случува ако американскиот претседател Доналд Трамп или потпретседателот Мајк Пенс се заразат со корона, или уште...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2020 20:52