Учесниците на протестот го извикуваат името на претседателот, „Македонија“, „Едно име имаме“, и „Предавници“.

„Едно име имаме“ ечи пред Собрание- продолжуваат протестите

Граѓани и вечерва се собираат пред зградата на Собранието на Република Македонија за да изразат несогласување со потпишаниот...

admin@magazin / 18 јуни, 2018 21:35

Основното јавно обвинителство покрена истрага за синоќешните случувања

Од птичја преспектива: МВР објави видео од синоќешните протести пред Собрание

Министерството за внатрешни работи на сподели уште едно видео од синоќешните протести пред Собрание, овојпат снимено од...

admin@magazin / 18:39

Предлог-законот Владата до Собранието го доставила со европско знаменце

Џафери за утре закажа седница на парламентот за смена на уставното име

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери за утре во 11 часот ја закажа седницата за Предлог – законот...

admin@magazin / 18:24

Владата во недостаток на аргументи за постигнатиот договор со Грција ја злоупотребува својата позиција за да ја протурка ратификацијата

Милошоски: Власта ја изигрува процедурата за ратификација на договорот

Во Европа не постои парламент каде што се прескокнува Комисијата за надворешна политика за да се ратификува билатереален...

admin@magazin / 17:03

Граѓаните треба да покажат дека тие одлучуваат за својата и иднинатата на државатат

Продолжуваат протестите против промена на името

Пред Собранието на Република Македонија и вечерва се одржува протест на здруженија на граѓани против договорот меѓу Македонија...

admin@magazin / 14 јуни, 2018 22:02

Пред Собранието на Република Македонија во тек се протестите на спонтано насобраниот народ

(ФОТО) Пристигнаа Комитите оние исти комити кои се секогаш тука за Македонија!

«Самиот Заев во едно интервју рече, не верувам дека има човек што ќе побара менување на уставот на Република Македонија, додека...

Македонка Димкин / 13 јуни, 2018 21:35