Според ЦДМ, знамињата на Албанија се вееја во Улцињ, Гусиње, како и на зградата на општина Тузи.

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Во Црна Гора ги КАЗНУВААТ оние што не сакаат да го обесат знамето на Албанија!

Според ЦДМ, знамињата на Албанија се вееја во Улцињ, Гусиње како и на зградата на општина Тузи. Одбележувањето на Денот на...

Рејхан Бајрами / 28 ноември, 2020 19:24

Доколку некој граѓанин се затече во Србија или Албанија и треба таму да се лекува, државата каде се наоѓа ќе ги преземе трошоците за негово лекување таму.

Македонија, Србија и Албанија потпишаа Меморандум за соработка во услови на Ковид-19

Македонија, Албанија и Србија потпишаа меморандум за заедничка битка против Ковид-19! Премиерот Зоран Заев заедно со претседателот...

Рејхан Бајрами / 9 ноември, 2020 17:14

Проектот е во рамки на ервопскиот фонд за прекугранична соработка ИПА-2, меѓу општина Пустец и општина Битола.

МАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО АЛБАНИЈА: МАЛА ПРЕСПА ЌЕ ДОБИЕ МУЗЕЈ ЗА МАКЕДОНЕЦОТ СТЕРЈО СПАСЕ

16 октомври 2020 година, Пустец, Мала Преспа – Во селото Глобочани, општина Пустец, Мала Преспа, започна реализацијата на проектот...

Владо Марин / 16 октомври, 2020 6:07

Епицентарот на овој земјотрес се наоѓал на длабочина од 25 километри.

ЗЕМЈОТРЕС ОД 4,1 СТЕПЕН ЈА ПОТРЕСЕ АЛБАНИЈА: Се почуствувал и во Црна Гора!

Во 18 часот и 46 минути сеизмолошкиот оддел на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија регистрирал помал земјотрес...

Владо Марин / 13 септември, 2020 0:54

И понатаму главни жаришта на болеста остануваат Тирана и Драч, со 50 односно 14 од новозаразените, останатите се речиси од сите делови на земјата.

Бидете внимателни ако планирате одмор во Албанија: Драч е ново жариште на Ковид-19

Нов негативен рекорд на новозаразени со Ковид-19 е регистриран во Албанија во последното деноноќие, јави дописничката на...

Катерина Крстиќ / 24 август, 2020 20:27

Одлуката ја донесе Владата во вторникот врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата на истата седница донесе одлука од 1 јули да бидат отворени за сообраќај и Меѓународниот аеродром Скопје и Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

Од утре се отвораат границите, без тест и карантин

Од утре целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2020 10:08

Таа на Фејсбук изјави дека албанските вооружени сили биле ангажирани за време на пандемијата.

АЛБАНСКИ ВОЈНИЦИ ЗА ПРВ ПАТ НА КОСОВО: Единицата за посебни операции ќе служи во рамките на КФОР!

Албанската министерка за одбрана, Олта Џжака, денеска објави дека албанските воени трупи ќе се вратат во меѓународните воени...

Рејхан Бајрами / 22 мај, 2020 21:55

Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, ги повика граѓаните да ја соборат владата заради уривање на зградата на Народниот театар.

ХАОС ВО АЛБАНИЈА: Масовен протест на улиците, уапсени 30 лица меѓу нив и сопругата на претседателот на Албанија (ВИДЕО)

Албанската полиција се судри во Тирана со приврзаниците на опозицијата кои протестираа против уривањето на Народниот театар. Утрово,...

Рејхан Бајрами / 17 мај, 2020 16:45