Во 2015 година БИП банкротираше, а М6 стана закупец на компанијата во 2017 година, кога беше објавено дека ја закупува за 912.000 евра годишно.

Фабриката БИП престанува со работа- Свето Јаневски се повлекува од белградската пиварница БИП!

Македонската компанија „М6 Еден Србија“ изјави дека решила да го прекине договорот за деловна соработка со „Белградската...

Перо Милчин / 5 јули, 2019 15:53

Се работи за најстарата мечка Милош, која до сега е фатена на Тара, мечка која е стара 10 години и тешка 201,2 кг.

Во оваа планина во Србија шетаат 20 мечки, најстариот се вика Милош и има 200 кила! ПОГЛЕДНЕТЕ ГО!

Во националниот парк Тара во средата 26 јуни, безбедно се фатени 20 мечки, обележени и пуштени назад во природа. Се работи за...

Рејхан Бајрами / 4 јули, 2019 18:35

Промената на статусот инсистираа Црна Гора, Хрватска и Македонија. Косово веќе неколку години се обидува да биде примено во ЕБУ, но без успех.

НОВА ПОБЕДА НА СРБИЈА: Косово не може да учествува на Евровизија!

Европската радиодифузна унија во Осло, вчера одби да го прими Косово во своите редови. На состанокот во Осло РТС успеа да...

Рејхан Бајрами / 28 јуни, 2019 14:08

Како што соопшти дежурниот оператор, трагедијата се случила околу 12.55 часот, додека починатиот С.А со својот татко, брат и двајца комшија се наоѓал на на трактор.

ПРВА ЖРТВА НА СТРАВИЧНОТО НЕВРЕМЕ КОЕ ГО ТРЕСЕ РЕГИОНОТ: ГРОМ УБИ 32 ГОДИШНО МОМЧЕ!

Триесет и две годишно момче од Зеница, загина на лице место кога го удри гром на местото Кралство на Сметови. Како што соопшти...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 17:46

Сите патишта во ова подрачје се блокирани, а спрема последните информации, пожарникарите успеале да го изгаснат пожарот во локомотивата.

НАЈНОВА ВЕСТ: ЕКСПЛОДИРА ЛОКОМОТИВА СО ОТРОВ ВО СРБИЈА, луѓето не ги напуштаат домовите!

Експлодира локомотива со отров во Бујановац, на луѓето не им дозволуваат да излезат надвор! Полицијата им забрани на жителите...

Перо Милчин / 19 јуни, 2019 21:56

Во тешка сообраќајна несреќа во Србија, загина македонски државјанин возач на камион.

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА: Загина Македонски државјанин возач на камион!

Ноќеска околу 3:30 часот во сообраќајна незгода која се случила на автопатот Ниш – Белград, во близината на Нови Врачин, загина...

Рејхан Бајрами / 12:24

Во тешка сообраќајна несреќа на патот Бујановац - Лучане, вчера на пладне се случи тешка сообраќајна несреќа, во која се повредени 3 млади момчиња на возраст од 18 и 19 години.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Повредени три момчиња матуранти, двајца се борат за живот!

Едното момче имало крварење во стомакот, а другите две се здобиле со тешки повреди на рбетот, градниот кош и главата. На патот...

Перо Милчин / 17 јуни, 2019 16:47

Целиот Балкан остана во шок по веста која пристигна од Србија за мајката која му ги пресекла вените на своето дете и го фрлила од 4-ти спрат, а потоа си го одзела животот.

Ова е мајката МОНСТРУМ која на ќерката и ги исече вените, па ја фрли од балкон во Србија!

Ова е мајката монструм Даниела Р. (36) која ова утро на својата тригодишна ќеркичка Т.Р. и ги исекла вените, па ја фрлила од четвртиот...

Рејхан Бајрами / 14:18