Вечерва дефинитивно го гледавме најдраматичниот натпревар на Мундијалот

ВИСТИНСКА ДРАМА: Хрватска на драматичен начин ја елиминираше Данска

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во четвртфиналето на Мундијалот во Русија, но во еден исклулително драматичен...

admin@magazin / 1 јули, 2018 23:00

Коцкастите вечерва остварија голема и историска победа против големата Аргентина на Светското првенство во Русија.

Хрватите ја „потопија“ големата Аргентина

Фудбалерите на Хрватска вечерва против тимот на Аргентина остварија голема и историска победа со резултат 3:0 против големиот...

admin@magazin / 21 јуни, 2018 22:15

Според податоците од Германскиот завод за статистика, минатата година во Германија се пријавиле повеќе од 56.000 хравстки граѓани, најмногу по последните десет години.

За пет години од Хрватска се иселиле 250.000 граѓани

Најмалку 250.000 хрватски граѓани се иселиле во странство во последните пет години, од кога Хрватска станала членка на ЕУ. Според...

Македонка Димкин / 19 јуни, 2018 17:51

„Коцкастите со резултат од 2:0 си ги зголемија шансите за осминафинале на мундијалот во Русија

СП2018: Хрватска со победа против Нигерија си ги зголеми шансите за осминафинале

Хрватска вечерва успеа да оствари многу важна победа против селекцијата на Нигерија, имено „Коцкастите со резултат од 2:0...

admin@magazin / 16 јуни, 2018 23:07