Најстариот брат на Шабан Мурадив, прв почна да пее и тој умре од тага за Шабан.

ШОК: Почина постариот брат на Шабан Шаулиќ

Пејачот Мурадиф Демировиќ, брат на српскиот пејач Шабан Шаулиќ кој трагично настрада во сообраќајна несреќа во Германија,...

Сара Фемина / 13 март, 2019 18:10

Братот на министерот за земјоделие, прво отворил компанија за шпедиција, а следниот ден бил вработен во Царинската управа, што е и непотизам и конфликт на интереси

Министерот Николовски си го вработи братот во Царина, откако отвори шпедиција

Откако медиумите објавија класичен пример за непотизам во М-НАВ уште еден скандал со непотизам ја тресе владата на СДСМ и...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 7:50

По масовното приведување на припадници на турската армија, кои се сомничат за поврзаност со Ѓулен, на ред со судска пресуда од 10 години затвор дојде и неговиот роден брат

Братот на Фетулах Ѓулен во Турција осуден на 10 години затвор

Братот на исламскиот проповедник Фетулах Ѓулен, Кутбетин, осуден е во Турција на 10 години и шест месеци затвор поради наводно...

Мирко Бачиќ / 2 октомври, 2018 10:54