Зборувајќи за оние кои сакаат да ја сменат историјата, Путин рече дека тие се сметаат себеси за исклучителни.

Мораме да направиме се за да не се заборави вистината: Путин за обидите за менување на историјата!

Зборувајќи за обидите за промена на историјата на Втората светска војна, претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави...

Катерина Крстиќ / 7 септември, 2020 9:55

„Не мора никому да докажуваме ништо. Но, апсолутно мора да направиме нешто друго. „Ние мора да сториме сè за да не се заборави оваа вистина“, рече Путин.

Треба да сториме сè за да не се заборави вистината: Путин за обидите за промена на историјата на Втората светска војна

Зборувајќи за обидите за промена на историјата на Втората светска војна, претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави...

Перо Милчин / 6 септември, 2020 22:47

„Колку што знам, првата вакцина во светот за коронавирус е регистрирана утрово“, рече Путин.

РУСИЈА ГОРДА: Регистрирана првата вакцина во светот

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот рече дека првата вакцина во светот против коронавирус е регистрирана во...

Стојче Бушин / 11 август, 2020 11:39

Во написот се наведува дека американскиот државен секретар Мајк Помпео ја потврдил желбата на Трамп за време на средбата со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Министерството за надворешни работи на Русија соопшти дека за време на тие разговори разговарале за подготовките за состанокот на лидерите на петте постојани земји-членки на Советот за безбедност на ООН, што беше иницирана од претседателот Владимир Путин.

НЕШТО ГОЛЕМО СЕ СПРЕМА: Трамп побарал состанок со Путин пред изборите во САД! Сите очи вперени во лидерите на најмоќните држави!

Американскиот претседател Доналд Трамп бара средба со рускиот претседател Владимир Путин пред изборите во САД во ноември...

Катерина Крстиќ / 16 јули, 2020 10:53

Русија треба да го стори истото, смета Путин. Како прво, државата е заинтересирана за пристигнување луѓе со познавање на рускиот јазик и култура.

ПУТИН ЗНАЕ КАКО ДА ЈА ОПОРАВИ РУСКАТА ЕКОНОМИЈА: Ќе не спасат мигрантите!

Руската економија, која е погодена од вирусот корона и падот на цената на нафтата, може да се опорави благодарение на мигрантите,...

Катерина Крстиќ / 6 јули, 2020 11:49

На пример, читање, спортување или слушање музика.

ШТО НАЈМНОГУ САКА ПУТИН? Никогаш вака не зборуваше за својата интима!

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека за време на годишната работа во слободно време, научил да го прави она што го...

Перо Милчин / 21 јуни, 2020 15:54

До масата на претседателот беа поставени детски цртежи и подароци упатени до претседателот, на ѕидот на кабинетот - портрет на Петар Велики. Внатрешноста на собата е со светли бои.

ОВА Е ТАЈНИОТ КАБИНЕТ НА ПУТИН: Претседателот на Русија прв пат ја покажа просторијата во која нема влезено ниту еден новинар!(ВИДЕО)

Претседателот на Русија за прв пат го покажа својот таен кабинет во првата зграда на Кремељ. Путин не одржува јавни состаноци...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2020 18:12

Јас се обидувам да коментирам многу внимателно или подобро да не коментирам што се случува во Соединетите држави или во други земји.

ПУТИН ЗА АМЕРИКА: Нивните длабоки внатрешни кризи се забележуваат од победата на Трамп!

Рускиот претседател Владимир Путин за прв пат реагираше на масовните протести во Америка што избувнаа по убиството на Афроамериканецот...

Едмонд Бекири / 14 јуни, 2020 13:59