Рускиот лидер, кој наполни 68 години на 7 октомври, раскажа какви подароци добил од неговите внуци.

ПУТИН ОТКРИ ДЕТАЛИ ОД ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ: Што му даваат внуците за роденден и кои му се пријатели во политиката (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека секогаш очекува честитки од најблиските за роденденот. „Знам дека ако не...

Сара Фемина / 11 октомври, 2020 17:30

Бројот на новоинфицирани вчера беше висок, 12.126, така што процентот за сега за сега варира околу еден процент, со вкупно 1.285.084 потврдени случаи на ковид-19, објави ТАС С.

КОГА УТРОВО МУ ЈА СООПШТИЛЕ ОВАА ВЕСТ НА ПУТИН НЕ МУ БИЛО ДОБРО: Ситуацијата е драматична!

Во последните 24 часа, бројот на новоинфицирани со Ковид-19 во Русија се зголеми за нов рекорд, за 12.846, соопшти денеска рускиот...

Перо Милчин / 10 октомври, 2020 11:49

Иако имало многу непроверени приказни за породувањето, сепак се верува дека Кабаева родила два сина во московска клиника.

ЉУБОВНИЦАТА НА ПУТИН ПОСТАНА МИСТЕРИЈА: Се зборуваше дека родила близнаци, а никој не ја видел веќе две години (ВИДЕО)

Алина Кабаева, поранешна руска гимнастичарка, за која се шпекулираше дека има близнаци со претседателот Владимир Путин,...

Сара Фемина / 9 октомври, 2020 0:19

Рускиот лидер ќе се занимава со внатрешни работи и ќе има меѓународни телефонски разговори (ќе има дури десет).

ВЛАДИМИР ПУТИН СЛАВИ РОДЕНДЕН: Шефот на Русија наполни 68 години и еве како ќе го помине овој посебен ден

Рускиот претседател Владимир Путин денес го слави 68-от роденден. Портпаролот на Кремлј Дмитриј Песков изјави дека рускиот...

Стојче Бушин / 7 октомври, 2020 11:33

"Путин пред два дена доби покана од неговиот јужнокорејски колега. Тој потврди дека дефинитивно ќе ја прифати таа покана кога ќе се вакцинира", рече Песков.

ПЕСКОВ ПОТВРДИ: Путин ќе се вакцинира со новата вакцина против корона!

„Рускиот претседател Владимир Путин планира да се вакцинира со новата руска вакцина против вирусот корона“, потврди вчера...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2020 10:49

На почетокот на својот говор, рускиот претседател потсети на значењето на јубилејот - 75-годишнината од уништувањето на нацизмот и основањето на ООН.

ПУТИН ЈА ПОНУДИ РУСКАТА ВАКЦИНА БЕСПЛАТНО ЗА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА ООН: Вакцината треба да биде достапна за сите!

Русија е отворена за партнерство во борбата против вирусот и предлага да се одржи видео конференција за вакцините. Тој предложи...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2020 14:08

Тој на седницата на комисијата за воена индустрија ги пофали успесите на руските производители на оружје, пренесува агенцијата ТАСС.

ПУТИН ПРОЗБОРЕ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА РУСКОТО ОРУЖЈЕ: На многу држави ова нема многу да им се допадне!

Руското оружје е пред странските модели, а според некои карактеристики е уникатно, објави денеска рускиот претседател Владимир...

Перо Милчин / 19 септември, 2020 12:23

На 11 август Русија стана првата земја во светот што регистрирала вакцина против коронавирус наречена „Спутник V“.

РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ОБЈАВИ: Првата група вакцина Спутник V испратена во руските региони

Првата пилот-серија на вакцини против корона вирусот „Спутник V“, наменета за ризични групи, е испратена во руските региони,...

Перо Милчин / 12 септември, 2020 11:56