Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси, повеќекратниот оргазам ќе стане...

Сара Фемина / 15 февруари, 2020 20:52

Сепак, вакви сцени имаше повеќе во 90-тите, а и пејачите во тоа време беа далеку поопуштени од денес.

Вистински секс во видео спот- пејачот и пејачката од оваа група биле во врска – сите ја знаете оваа песна

Оваа секс сцена од познатото видео од деведесетите многумина ја знаат напамет. Во многу видео записи, можеме да видиме секс-сцени...

Катерина Крстиќ / 9 февруари, 2020 15:16

Во овој случај се работи за измамен млад човек од Бања Лука, пишува Курир.рс.

Платил 2.500 евра за една ноќ со Рада Манојловиќ и уште 1000 евра за ружи: Бизнисмен во голема СЕКС заблуда

Членови на неодамна уапсената група за проституција му понудија на еден млад човек од Бања Лука да ја помине ноќта со пејачката...

Рејхан Бајрами / 8 февруари, 2020 12:19

Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека полицијата отвора истрага за случајот “Јавна Соба”.

НЕВИДЕН БЛАМ: Сашо Мијалков и Бујар Османи дел од порнографијата ЈАВНА СОБА?(ФOTO)

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков дел од скандалозната телеграм група “Јавна Соба” во која се споделуваа нелегално стекнати...

Сара Фемина / 27 јануари, 2020 22:35

Френсис Викторија Гарсија (19)пронајдена е мртва во саботата рано утрото во својот автомобил на покривот од една гаража, пренесува Њујорк пост.

ИМАЛЕ ГРУБ СЕКС ВО АВТОМОБИЛОТ А СЕГА Е ОБВИНЕТ ДЕКА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА ВО ТЕКОТ НА СЕКСОТ!

Момче од Њу Џерси е обвинето поради убиство на девојката, која умрела во текот на грубиот секс со осомничениот на задното...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 18:10

Иако можеби не сте свесни за тоа, кога ќе престанете да водите љубов, во вашето тело се одвиваат одредени процеси.

Животот без с*кс носи сериозни последици

Според научниците сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот, без која не можат ниту жената...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 21:43

Постојат два вида афродизијаци, оние кои влијаат психолошки и оние чие влијание е само физичко.

Чоколадото и Алкохолот како топ намирници за подобар секс!

Иако афродизијаците се користеле пред илјадници години во Индија, Кина, Египет и други делови од светот, науката многу...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2019 23:21

Жените повеќе ги воодушевува можноста мажот да им служи за извршување на домашните обврски, отколку да им пружи сексуално задоволство.

Десет женски сексуални фантазии!

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Многу почесто слушаме за машките фантазии...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 23:03