Советникот на националната безбедност на претседателот на САД, Џон Болтон кој вил во Србија и требало повторно да дојде до крајот на ова лето, кој со неговата посета би можел да направи пресврт во решавањето на косовскиот проблем и тоа во корист на Белград.

ТРАМП ИСПРАЌА ЈАСНА ПОРАКА: Србија не смее да остане без ништо на Косово – претседателот подоготвен за решавање

Претседателот на САД. Доналд Трамп испрати јасна порака во која наводно проачува: Србија не смее да остане без ништо на Косово...

Валерија Петрова / 7 август, 2019 9:50

Трагедијата да биде поголема Александар и неговата поранешна сопруга, близнаците ги добиле по повеќегодишно лекување.

Фотографија на браќата која го крши срцето: Ова се близнаците кои загинаа во сообраќајната несреќа!

Александар Пешиќ(42) од Крагујевац, мајката Станица и осумгодишните синови загинаа кај клучката за Пожаревац, кога на нивниот...

Перо Милчин / 4 август, 2019 19:26

Како што објавија српските медиуми, двајца возрасни и едно момче го загубија животот во стравична сообраќајна несреќа која се случи утринава на автопатот од Ниш према Бeлград, пренесуваат српските медиуми. Уште едно момче е тешко повредено, но ја преживеало несреќата и е сместено во болницата во Смедерево.

Страотна несреќа во Србија – загина цело семејство

Трагедија на српските патишта, три лица го загубија животот. Како што објавија српските медиуми, двајца возрасни и едно момче...

Валерија Петрова / 3 август, 2019 15:39

Велимир Илиќ, лидерот на Нова Србија и поранешниот министер упадна во канцелариите и направи вистински хаос- викал, и им се заканувал и ги пцуел.

ЕКС МИНИСТЕР УРЛАШЕ КАЈ ИЗВРШИТЕЛ: 100.000 луѓе ќе дојдат да ви ја е**т мајката, а на оваа к***а кажете дека ќе ја најдам

Велимир Илиќ, лидер на НС и поранешен министер упадна во канцеларија кај еден од извршителите,бесен поради налог од извршител...

Валерија Петрова / 1 август, 2019 16:27

Бранислав (62) кого во Јагодина го знаат како Бориш Цвеќар, а кој бил уапсен крајот на јуни поради сомневање дека сексуално ја злоставувал својата малолетна ќерка со посебни потреби М.А (13), осомничен е дека несреќната девојка ја нудел на своите познаници за пари, а понекогаш дури и за шише алкохол.

МОРНИЧАВО ЗЛОСТОРСТВО: Ја нудел својата малолетна ќерка за шише ракија

Бранислав А е пријавен во полиција дека во дворот на неговата куќа седат повеќе мажи кои секусално ја злоставуваат неговата...

Валерија Петрова / 31 јули, 2019 12:33

Вицепремиерот Бујар Османи не смета дека ваквото негово барање е мешање и притисок за судски одлуки и рече дека само се обидува да ја забрза постапката во Министерството за правда.

ОСМАНИ бара итно да биде ослободен поранешниот припадник на ОВК, ТОМОР МОРИНА!

Вицепремиерот Бујар Османи бара итно да биде ослободен поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, кого македонските власти...

Рејхан Бајрами / 30 јули, 2019 18:37

На улицата околу 11 часот се случила експлозија во автобусот на јавниот превоз.

Нешто експлодираше во автобусот на Дедиње: Се бројат повредените, три екипи на Брзата помош на терен

Експлозија во градски автобус  во населбата Дедиње, експлодирал компресор за воздух над средната врата, има неколку лица...

Валерија Петрова / 11:54

Миодраг Јовиќиќ (19), Сара Лолиќ (17), Ивана Богуновиќ (20) и Тања Лачковиќ (18) починале кога автомобилот со кој управувал сестрата на Сара, Маја Лолиќ (19) која слетала од патот, се превртела неколку пати пред да удри во столб кој бил откорнат од земјата од силниот удар.

ПОТРЕСНО: Таткото на Тања тоа кобно утро дошол во пекарата и рекол дека слушнал за некаква несреќа, не знааејќи дека меѓу загинатите е неговата ќерка

Тања Лачковиќ (18) жртва во сообраќајната несреќа која ја потресе цела Србија. – Маја на настраданата девојка Тања работи...

Валерија Петрова / 29 јули, 2019 19:26