Вељко има 22 години и боксува во категоријата крузер. Пред два дена ја издвојува својата шеста победа и полека но сигурно се искачува на врвот на боксерскиот свет.

Вељко Ражнатовиќ синот на Цеца и Аркан, постана професионален боксер – нокаути во неговата кариера

Вељко Ражнатовиќ го продолжи својот боксерски успех, со нова шеста победа во својата професионална боксерска кариера. Вељко...

Рејхан Бајрами / 12 март, 2019 21:03

Легендарниот украински боксер Владимир Кличко се враќа во рингот по двегодишна пензија.

Владимир Кличко се враќа во боксерскиот ринг

Легендарниот украински боксер Владимир Кличко се враќа во рингот по двегодишна пензија, тврди Британецот Дилан Вајт. Украинецот...

Перо Милчин / 23 јануари, 2019 13:48

Во 2019 година не очекува уште еден извонреден боксерски меч, помеѓу Британскиот славен боксер Ентони Џошуа и Американецот Џелер Милер.

Жестока боксерска пресметка помеѓу Џошуа и Милер во 2019 година

Ентони Џошуа најавува пресврт за борбата на 13 април и наместо борба со Дионтеј Вајлдер, со кого нема шанси да се сретне поради...

Сара Фемина / 20 декември, 2018 7:28