Експерти од различни делови од светот секојдневно се обидуваат да најдат ефикасен лек и вакцина против вирусот а воедно ги проучуваат оздравените пациенти од болеста COVID-19 за да откријат како таа го напаѓа човечкото тело.

Експерти од Израел открија знак кој покажува дека сте го „прележале“ коронавирусот!

Бројот на заболени од коронавирус во светот не се намалува а се поголем е и бројот на асимптоматски заболени пациенти од...

Катерина Крстиќ / 27 август, 2020 16:50

Студијата за мумиите започна сосема случајно, затоа што во музејот, за време на класификацијата на она што го имаат, сфатиле дека не знаат ништо за нив.

ЗА ПРВ ПАТ СКЕНИРАНИ ДВЕ ДРЕВНИ МУМИИ: Во нив не се пронајдени човечки остатоци туку нешто сосема неочекувано!(ВИДЕО)

Две минијатурни мумии, кои беа откриени во Египет, за прв пат се скенирани за КТ, со што се покажа дека во нив нема човечки...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2020 12:02

Тој беше обвинет во ноември минатата година за мито, измама и проневера во три случаи.

НЕТАНЈАХУ ЗА СУДЕЊЕТО ЗА КОРУПЦИЈА: Ова е обид да ме соборите од власт (ВИДЕО)

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска го нападна израелскиот правосуден систем, изјавувајќи дека неговото судење...

Перо Милчин / 24 мај, 2020 14:36

Овој потег беше најавен во знак на протест против планот на Израел за анекција на делови од Западниот брег, изјави денеска палестинскиот официјален претставник Саеб Ерекат.

ЦИА ДОБИ ШАМАР КАКОВ ШТО НЕ ОЧЕКУВАШЕ: Удар за американската Централна разузнавачка агенција од Палестина!

Службата за безбедност на палестинските власти ќе престане да разменува информации со американската Централна разузнавачка...

Катерина Крстиќ / 22 мај, 2020 10:49

Ганц првично ќе биде министер за одбрана во владата на Нетанјаху.

НАЈГОЛЕМИОТ КАБИНЕТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ИЗРАЕЛ! Нетанјаху ја претстави новата влада!

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ја претстави својата нова влада за единство пред парламентот, ставајќи крај...

Сара Фемина / 17 мај, 2020 14:51

Израелската полиција започна истрага за смртта на кинескиот амбасадор.

КИНЕСКИ АМБАСАДОР ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ СТАН ВО ИЗРАЕЛ: Полицијата започна истрага!

Амбасадорот на Народна Република Кина во Израел Ду Веи беше пронајден мртов во неговиот стан во предградието на Тел Авив. Израелската...

Едмонд Бекири / 11:11

Постојат вакцини против коронавирус кои влијаат врз животните, но не и коронавируси кои влијаат врз луѓето.

ШОК ИНТЕРВЈУ СО ПРОФЕСОР ОД ИЗРАЕЛ: Открива дали од КОРОНА ќе бидат МРТВИ МИЛИОНИ ЛУЃЕ!

Исаија Аркин е професор по структурна биохемија на Еврејскиот универзитет во Ерусалим, чие истражување, меѓу другите достигнувања,...

Сара Фемина / 18 март, 2020 23:37

Вакцината ќе содржи специјално произведени протеини.

СПАС ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ ОД КОРОНА СТИГНУВА ОД ИЗРАЕЛ: Вакцината е спремна!

Вакцината против коронавирус, на која работат израелските научници, ќе биде подготвена за тестирање за неколку недели, но...

Сара Фемина / 12 март, 2020 23:27