Инаку тој додаде дека ќе му биде непријатно кога тој ќе поминува со својата делегација ќе бара што помалку безбедносни протоколи за да не го попречува сообраќајот и да создава поголем метеж.

ВИДЕО: Пендаровски се сели во Вила Водно бидејќи не сака да им пречи на соседите

Новоизбраниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, во разговор во емисијата „360 Степени“ на телевизија Алсат...

Катерина Крстиќ / 14 мај, 2019 10:55

На ваквата одлука на Заев да не биде присутен на инаугурацијата на Пендаровкси реагираа од ВМРО,

“Заев покажа непочитување кон Пендаровски, моторот му е поважен од инаугурацијата”

Премиерот Зоран Заев пред неколку дена ја извести јавноста дека ќе биде отсутен неколку денови поради користење одмор. На...

Катерина Крстиќ / 13 мај, 2019 10:55

Но интересно е тоа што тој споменува помирување со опозицијата, а на вчерашната инаугурација воопшто не го покани лидерот на ВМРО, Христијан Мицкоски. 

Пендаровски сака примирје со опозицијата но не го направи најважниот чекор

Денеска започна првиот работен ден како претседател на Република македонија, за Стево Пендаровски. Тој на вчерашната инаугурација...

Катерина Крстиќ / 10:41

СДСМ и ДУИ имаат апсолутна власт во Собранието, во општините и со претседателот на државата, а тоа е апсолутна одговорност за исполнување на дадените ветувања

Милошоски: Пендаровски е претседател избран на кредит кој ќе треба да го враќа Заев на сметка на граѓаните!

Стево Пендаровски е претседател избран на кредит, даден од група на политичари, кој кредит ќе треба да го враќа премиерот...

Данаил Михајловски / 12 мај, 2019 13:50