Добрила Кацарска со “ненамерна грешка“ во притвор го држи началникот од МВР, Душко Лазаров

Добрила Кацарска “ненамерно“ го притворила Душко Лазаров од МВР

“Не е сеедно после 33 години докажан судски стаж да бидете повикани во Судскиот совет. Морам да признам дека не се чувствував...

Данаил Михајловски / 26 септември, 2019 12:38

Pрв избор на Заев за шеф на новото обвинителство била Катица Јанева

Јанева останала институција, до последен момент била избор на премиерот за шеф на новото обвинителство

Катица Јанева до последен момент била првиот избор на Зоран Заев за шеф на новото обвинителство за гонење на висока корупција...

Узунов Бобан / 25 септември, 2019 10:26

Кичеец пуштен во домашен притвор

Зоран Милески-Кичеец пуштен во домашен притвор по предлог на обвинителството

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд донесе решение и ја укина мерката притвор за Зоран Милески – Кичеец...

Узунов Бобан / 24 септември, 2019 14:53

Па ако е можно, Еско покрај одговорот КАДЕ Е СМЕСТЕНА СМОКВИЦА, да одговори и каде се фризира Бокица, пишува Миленко Неделскоски

НЕДЕЛКОВСКИ: КОЈ БЕРБЕР и КОЛКУ ЧЕСТО му ја фарба косата на оваа пластифицирана наказа БОКИ 13?!

Боки 13 после еден час го заврши исказот за „Рекет“ кај Вилма Рускоска, по што го напушти Судот и се врати во притвор во Шутка. Бојан...

Сара Фемина / 23 септември, 2019 15:57

Во име на владеењето на правото, прашањата поврзани со СЈО, правно и законски можат и треба да бидат решени само со нов закон

Калкашлиева: Писмата на Јанева не можат да бидат основа за предметите на СЈО

Судијката во пензија, Милојка Калкашлиева, поранешен член на Врховниот суд, со свој став за притворските писмата на Катица...

Данаил Михајловски / 14 септември, 2019 11:09

Чудно е премиер, кој не е ни обнинител, ни судија, да се координира со адвокатот на осомничената во “Рекет“

Милошоски: Заев призна, сега треба да каже во кое својство му реферирала Фрчкоска!

Денес премиерот Заев демантираше и рече дека се “лаги без опашки“ тврдењата на пратеникот Милошоски, кој вчера изјави дека...

Данаил Михајловски / 13 септември, 2019 14:28

Очигледно, истрагата околу случајот „Рекет“ се одвива длабински, сеопфатно и транспарентно.

КИРАЦОВСКИ: „Истрагата околу случајот „Рекет“ се одвива длабински, сеопфатно и транспарентно„

Во случајот Рекет, неопходно е Обвинителството да пристапи и низ општественото огледало кое претежно го креираат политичките...

Рејхан Бајрами / 3 септември, 2019 14:15

Утре околу пладне, во Собранието на Македонија, ќе продолжат преговорите за законот за обвинителство

ВМРО-ДПМНЕ предлага и професор да може да биде јавен обвинител, преговорите продолжуваат утре!

ВМРО-ДПМНЕ во членот 62 од предлог Законот за обвинителство предлага амандман во кој се вели “за јавен обвинител за борба...

Данаил Михајловски / 29 август, 2019 15:44