Министерката Дескоска во септември 2019 изјави дека донесувањето на Законот за обвинителство не е неопходно!

Законот за обвинителство пред тешки преговори

За денеска е закажана кратка средба за обнова на разговорите меѓу власта и опозицијата за новиот закон за обвинителство,...

Данаил Михајловски / 21 јануари, 2020 10:20

Таа негира дека Јовановски барал да стане заштитен сведок, иако неговите искази траеја со часови.

РУСКОСКА ГО ДЕМАНТИРАШЕ БОКИ 13: Ништо од тоа не е точно, не кажа ниту нешто блиску до тоа

Обвинителката, Вилма Русковска ги негира информациите што беа објавени дека во исказ пред Обвинителството Боки кажал информации...

Перо Милчин / 4 јануари, 2020 23:29

Неофицијално Обвинителката има обемен доказен материјал против Ременски.

Ременски се задржа четри часа во Обвинителството – имало обемен материјал против неа!

Пратеничката на СДСМ и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски врши увид во доказниот материјал во врска со случајот...

Весна Петровска / 13 декември, 2019 16:26

Спасовски изрази жалење што обвинителството, како што рече, немало храброст да одреди притвори за осомничените.

НЕМАА ХРАБРОСТ ДА ГИ ПРИТВОРАТ НАПАЃАЧИТЕ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС – Спасовски упати големо жалење до обвинителството

МВР интензивно работи на истрагата за расчистувањето на случајот со пукањето во „Александар палас“, рече министерот за...

Весна Петровска / 5 декември, 2019 19:03

Според истиот извор, скапата Луј Витон ташна на Јанева се уште е во Обвинителството.

УДАРНА ВЕСТ: Ташна „ЛУЈ ВИТОН“ запленета во домот на Катица Јанева!

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август, објави ТВ24. Според информациите...

Рејхан Бајрами / 20 октомври, 2019 16:05

На Боки 13 покрај комбинациите со Јанева, на товар му се става и делото „Перење пари“.

Тросед, двосед, табуретка и 50.000 евра во кеш завршиле кај Катица Јанева

Тросед, двосед, табуретка и 50.000 евра во кеш може да и донесат 3 години затвор на Катица Јанева доколку обвинителството успее...

Весна Петровска / 10 октомври, 2019 17:27

Истрагата за случајот заврши пред околу две недели, а се очекува наскоро и од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција да покрене обвинение.

Катица Јанева нема да дава исказ во обвинителството

Порашената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, во оваа фаза од постапката нема да дава исказ пред обвинител во случајот...

Весна Петровска / 8 октомври, 2019 14:39

Судска голгота за Душко Лазаров

Што правела судијката Кацарска: Пет месеци во притвор поради ненамерна грешка ?

Душко Лазаров, кој доби 15 години за настаните од 27 април, но се уште нема правосилна одлука, чека 5 месеци одговор на неговата...

Узунов Бобан / 27 септември, 2019 14:52