Иако Заев ги најави Макрон и Трудо, очигледно дека само "верните" Столтенберг и Меркел ќе се "државниците" со поддрша, Курц најверојатно "грешно" се информирал

Меркел, Столтенберг и Курц неделава во Скопје со поддршка за Заев

Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември, во Скопје неделава доаѓаат канцеларите на Германија и на Австрија, Ангела...

Мирко Бачиќ / 4 септември, 2018 8:02

Ако ја следат сопствената политика во единственот при одлуката, тогаш прашање на време е кога на Богојески ќе му ја покажат излезната врата од ВМРО - ДПМНЕ

ВМРО – ДПМНЕ: Милошоски ќе бојкотира, Богојески ќе гласа, Мицкоски молчи

Опозициската ВМРО ДПМНЕ се уште нема официјален став за референдумот на 30-ти септември но има високи функционери кои имаат...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 14:47

Зошто Заев не ги повика и Македонците од Пиринска или Егејска Македонија, или тие по Договорите со Бугарија и Грција не смеат да постојат?

Заев им реферира на Македонците во Албанија за НАТО и ЕУ во Северна Македонија?

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претставници од заедницата на Македонците во Албанија, Ефтим Митревски и Нико...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 7:17

Економистот Таки Фити за актуелната политичка состојба и претстојниот референдум за промена на името "навива" отворено за СДСМ

Таки Фити со поддршка за референдумот во име на МАНУ?

Дваесет и пет години по приемот на Македонија во Обединетите Нации исходот од престојниот рефередум за името е еден од најголемите...

Мирко Бачиќ / 29 август, 2018 8:12

Администрацијата на Донал Трамп ќе го поддржи секое обострано решение меѓу Приштина и Белград па и ако тоа е размена на територии

Србите добија поддршка за Косово и од САД

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави денеска изјавата на советникот на американскиот претседател...

Мирко Бачиќ / 26 август, 2018 7:30

Поддршка за обвинетите од 27-ми април "Слобода за нашите браќа патриоти" бараат насобраните пред Судот во Скопје

ФОТО: “Слобода за нашите браќа патриоти” бараат насобраните пред Судот

Со пароли “Судење на уметници и парламентарци како терористи е срам на векот” група граѓани се собраа пред Кривичниот...

Мирко Бачиќ / 22 август, 2018 10:50

Македонци, многу тешка ситуација, меѓутоа сакам да да ве охрабрам, не е уште ништо изгубенo

Васко Белески преку live видео со поддршка за Иванов

Познатиот македонски менаџер, музичар и композитор, Васко Белески порачува дека не е ништо изгубено и дека треба да му се...

admin@magazin / 16 јуни, 2018 21:31