Причина се големиот број наши државјани кои од вчера патуваат во Србија, каде викендов имаат закажани термини за вакцинирање, најмногу во Белград.

ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ: Македонци бегаат во Србија да примат вакцини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози, со умерен интензите на патните правцни...

Сара Фемина / 27 март, 2021 8:55

Според него, 200 реакции се однесувале на вакцината „Фајзер“, 224 на „Синофарм“, 118 на руската, а во два случаи не било дефинирано која вакцина била аплицирана.

ВО СРБИЈА 626 СЛУЧАИ НА НЕСАКАНИ РЕАКЦИИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА

Во Србија пријавени се вкупно 626 случаи на несакани реакции по вакцинацијата против коронавирус и нема пријавено случаи...

Мирко Бачиќ / 21 март, 2021 13:26

Според српските медиуми деталите од убиствата се толку монструозни, како да ги извршувале по примерот на касапите од Исламската држава.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Прикажани обезглавени тела со траги на тортура и малтретирање, дело на групата на Беливук

По седницата на Советот за национална безбедност, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, покажа фотографии кои докажуваат...

Перо Милчин / 7 март, 2021 11:01

Со денешната прва пратка на вакцините од компанијата Фајзер кои пристигнаа од Република Србија ја почнуваме вакцинацијата во Северна Македонија.

Досега 4000 здравствени работници пријавени за вакцинација, почнуваме во среда со медицинскиот тим во модуларната болница во Клинички центар

Министерството за здравство информира дека досега се пријавени 4000 здравствени работници за вакцинација против КОВИД-19....

Владо Марин / 14 февруари, 2021 16:28

Овој чин ги зацврстува и им дава светла перспектива на односите меѓу Србија и Македонија кои, бездруго, се традиционално пријателски.

Заев и Вучиќ: Ова е чин на драгоцено пријателство и подадена рака и со овие вакцини се означува почетокот на имунизацијата од КОВИД-19

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска на граничниот премин Табановце-Прешево го пречека претседателот...

Мирко Бачиќ / 12:53

Двајцата се сретнаа во 10 часот на преминот Табановце по силната снежна бура, каде што најпрво се поздравија и се прегрнаа, а Вучиќ ја предаде донацијата од 4.688 вакцини Фајзер, рече дека е за наши браќа!

Пристигнаа првите вакцини во Македонија: Вучиќ- Секогаш ќе им помогнеме на нашите браќа(ФОТО)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му го предаде на премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, првиот контингент...

Рејхан Бајрами / 11:16

Крајниот рок за доставување понуди за испорака на вакви возови е 15 март.

ЧУДО ТЕХНИКА СТИГНУВА НА СРПСКИТЕ ЖЕЛЕЗНИЦИ: Новите возови ќе имаат минимум 300 места, подно греење и ќе возат до 200 км на час

Министерството за транспорт и инфраструктура објави јавна набавка на електричен воз. Тоа е композиција за брзина до 200 километри...

Мирко Бачиќ / 13 февруари, 2021 21:21

Авионот „Ер Србија“ слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ околу 20 часот и 50 минути, а беше пречекан од премиерката Ана Брнабиќ и кинескиот амбасадор во Белград Цен Бо.

СРБИЈА РУШИ РЕКОРДИ: Половина милион кинески вакцини штотуку пристигнаа во Србија

Нов контингент од половина милион вакцини од кинескиот производител „Синофарм“ пристигна вечерва во Србија. Авионот „Ер...

Мирко Бачиќ / 10 февруари, 2021 21:17