Го изнесе народот на улица (се сеќавате на ИЛИНДЕН 4), и пред 5 минути им кажа, ај сега доста е, одете си дома.

НЕДЕЛКОВСКИ: Доналд Трамп е американскиот Никола Груевски

Доналд Трамп е американскиот Никола Груевски, вели на социјалните мрежи новинарот Миленко Неделковски! Го изнесе народот...

Рејхан Бајрами / 10 јануари, 2021 1:11

Трамп праќаше десетици твитови секојдневно, а во текот на претседателството објави повеќе од 26.000 пораки испратени до своите над 88 милиони потписници.

Твитер трајно го блокираше Трамп

Социјалната мрежа Твитер синоќа соопшти дека засекогаш го блокира Твитер налогот на претседателот на САД, Доналд Трамп. Компанијата...

Мартин Попоски / 9 јануари, 2021 20:50

Според американската Ен-Би-Си, станува збор за 60-годишниот Ричард Барнет од државата Арканзас, кој бил уапсен во неговата матична земја под обвинение за насилен упад во зградата во Капитол и кражба на јавен имот.

УАПСЕН ПРИВРЗАНИКОТ НА ТРАМП КОЈ СЕ СЛИКАШЕ СО НОЗЕТЕ НА МАСА: Обвинет за насилен упад и кражба на јавен имот

Демонстрант кој беше фотографиран со нозете на маса во канцеларијата на спикерот на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси,...

Мирко Бачиќ / 12:35

Фотографиите и снимките од упадот на приврзаниците на Трамп во зградата на Конгресот синоќа го обиколија светот.

ГОЛ ДО ПОЈАСОТ И РОГОВИ НА ГЛАВА: Еве кој е мистериозниот човек кој упадна во Конгресот и позираше пред новинарите(ВИДЕО)

Мистериозниот човек со рогови на главата кој привлече најголемо внимание на новинарите за време на синоќешниот упад во Конгресот...

Мирко Бачиќ / 17:29

Санкциите вклучуваат забрана за добивање дозвола за извоз во САД, како и замрзнување на имотот, но и визни рестрикции за директорот Демир и уште тројца вработени, пренесува „Ројтерс“.

САД воведоа санкции за Турција

САД воведоа санкции за турскиот Секретаријат за одбрамбена индустрија, неговиот директор Исмаил Демир, како и некои други...

Рејхан Бајрами / 15 декември, 2020 7:12

Во текстот се наведува и дека, како и Трамп, и овие лидери се плашеле дека прифаќањето на поразот ќе ги изложи на кривично гонење откако ќе ја напуштат функцијата.

ЊУЈОРК ТАЈМС ГО ОБВИНИ ТРАМП: Тој е како Милошевиќ, иако не е обвинет за воени злосторства и геноцид

Њујорк Тајмс го искористи обраќањето на американскиот претседател Доналд Трамп да прифати поразот на неодамнешните избори...

Мирко Бачиќ / 14 ноември, 2020 15:32

Ние мора да ја заштитиме нашата демократија со целосна транспарентност - напиша таа на Твитер.

ПРВА ДАМА НА САД СЕ ОГЛАСИ ЗА ПРВ ПАТ ПО ПОРАЗОТ НА ТРАМП: Треба да се преброи секој легитимен глас

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се огласи за прв пат откако вчера беше објавено дека нејзиниот сопруг Доналд Трамп загуби...

admin@magazin / 9 ноември, 2020 6:16