На прашањето дали некое лице може да биде заразено двапати, Лаук рече дека тоа е нешто што се случува, но според достапните податоци тоа е исклучок, а не правило.

ХРВАТСКИ ДОКТОР ОБЈАСНИ: Се враќа ЗИМСКА КОРОНА ќе биде полошо отколку што беше, но ова може да ни помогне

Хрватскиот професор д-р Гордан Лаук рече дека се враќа зимската корона, болест што има потешки симптоми и поголема смртност...

Перо Милчин / 16 октомври, 2020 20:40

Дождот предизвика поплавување на многу главни патишта, а водата претежно ги преплавуваше дворовите и влегуваше во подрумите на куќите.

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Наврна 60 литри дожд, Истра под вода!

Обилниот дожд најавен од метеоролозите денеска стигна до Хрватска. Невремето проследено со силен дожд и молња ги погоди...

Перо Милчин / 11 октомври, 2020 19:41

Имено, тој згреши објаснувајќи ја својата позиција дека во Хрватска има вонредна состојба, состојба на природна катастрофа, како и во цела Европа.

МИЛАНОВИЌ ЈА ОБЈАСНИ СОСТОЈБАТА НА ХРВАТСКА: Направи лапсус, но брзо се поправи!

Лапсусот на претседателот на Хрватска и врховниот командант на вооружените сили на Република Хрватска, Зоран Милановиќ,...

Перо Милчин / 16 септември, 2020 13:01

Вчера, на четврти ден во Хрватска, беше срушен рекорд во бројот на ново заразени со вирусот.

Рекорден број на заразени во Ххрватска: Воведени нови епидемиолошки мерки, ќе траат 14 дена!

Како резултат на рекордното зголемување на бројот на заразени во Хрватска, на предлог на Службата за цивилна заштита на округот...

Сара Фемина / 23 август, 2020 14:15

Младите љубовници не реагирале ни на децата ни на возрасните, се додека родителите не почнале да им приоѓаат!

ЖЕШКА СЕКС АКЦИЈА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: На сред бел ден во Задар се водеше љубов!

Посетителите на главната градска плажа во Новиград, кај Задар во Хрватска, во петокот останале во шок кога млада двојка решила...

Стојче Бушин / 27 јули, 2020 17:47

Во изјавата се посочува дека ова ги надминало проценките, очекувањата и конкуренцијата.

ЛУДИЛО ВО ХРВАТСКА: Во јули 1 милион туристи ја посетиле Хрватска- најмногу од Германија, Австрија, Чешка и Словенија

Во првите 14 дена од јули, повеќе од 950.000 туристи престојувале во Хрватска, што е 55% од минатогодишните резултати во тој период,...

Стојче Бушин / 20 јули, 2020 14:05

Синоќа, на отворањето на 71-та летни игри во Дубровник, претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ, зборуваше за пандемијата на вирусот корона и ширењето на инфекцијата во Хрватска, јавуваат хрватските медиуми.

МИЛАНОВИЌ ЗА ПАНДЕМИЈАТА: Мора да се научиме да живееме со короната и да ја прифатиме!

На крајот, луѓето ќе полудат, короната треба да се прифати не како голема болест, туку како кариес, рече претседателот на Хрватска,...

Едмонд Бекири / 12 јули, 2020 12:23

Според германскиот весник Велт, победата на Пленковиќ била „значително поубедлива отколку што може да се очекува врз основа на анкети на јавното мислење“.

ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЗА ПЛЕНКОВИЌ ПО ИЗБОРИТЕ: Тој е најуспешниот наследник на Туѓман

Германските медиуми пишуваат дека хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ докажал дека умерена ХДЗ, и покрај конкуренцијата...

Едмонд Бекири / 8 јули, 2020 18:24