Рожерио Мораес е најефикасен со четири гола, Милосављев има пет одбрани во првиот дел.

СЕ ВЖЕШТУВА АТМОСФЕРАТА ВО КЕЛН, ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВА ЕВРОПСКА ТИТУЛА !

Вардар одигра моќни 30 минути против Веспрем во финалето од Лигата на шампионите, македонскиот тим води со 16:11 по првото полувреме. Македонскиот...

Сара Фемина / 2 јуни, 2019 19:10

Колку херојски беше нивниот подвиг говори дотрошеноста на Игор Карачиќ на крајот од натпреварот.

УШТЕ ЕДЕН ХЕРОЈ НА ВЕЧЕРТА: Карачиќ играл со 39 температура!

Ракометарите на Вардар вчера го оставија срцето на терен, за да го направат овој чудесен пресврт во полуфиналето со Барселона. Вардар...

Перо Милчин / 10:03

Со оваа победа Ливерпул обезбеди и Суперкуп на УЕФА против тимот на Челзи, кој во финалето на Лига Европа славеше против Арсенал.

ЛИВЕРПУЛ Е ШАМПИОН НА ЕВРОПА- ГО ГРАБНАА ТРОФЕЈОТ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ!

Фудбалерите на Ливерпул не грешат двапати и во своето второ финале по ред успеаја да се искачат на кровот на фудбалска Европа...

Рејхан Бајрами / 1 јуни, 2019 23:18

Во оваа цена од 10.300 денари е вклучен само билетот за натпреварите (полуфинале и финален ден).

Навивај за ВАРДАР по цена од 300 евра во Келн!

На 1 и 2 јуни, Вардар оваа година ќе биде дел од завршниот спектакл во Лигата на шампионите, фајналфор турнирот во Келн. Од денеска...

Перо Милчин / 8 мај, 2019 20:45

Брилијантен натпревар на Роналдо и Јувентус во лигата на шампионите

(видео) По вчерашниот хет трик, Роналдо со порака до навивачите на Реал Мадрид

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо, одигра уште еден херојски натпревар во нокаут фазата од Лигата на шампионите.  Со...

Узунов Бобан / 13 март, 2019 10:57

Дејан Георгиевски го победи актуелниот Олимписки шампион: Со 5 од 5 борби нашиот таеквондо борец стигна до златен медал во Турција.

Македонски шампиони: “Овој медал го посветуваме на настраданите во сообраќајната несреќа”

Дејан Георгиевски ЛАВОВСКИ освои ЗЛАТЕН МЕДАЛ на еден од најсилните турнири во светот. Дејан Георгиевски освои златен медал...

Рејхан Бајрами / 18 февруари, 2019 8:49

Французинките го обезбедија првото европско злато. Ракометарките на оваа земја заслужено се искачија на врвот на Европа.

Французинките го освоија Европското злато

Француската женска ракометна репрезентација ја победи Русија во финалето на ЕП со резултат 24:21 и ја освои првата титула на...

Сара Фемина / 16 декември, 2018 19:43

Денеска македонските претставници на хокејот беа на прием кај директорот Каевски,кој го искажа своето воодушевување за златниот пехар кој и припадна на Македонија.

Златните хокеари на прием кај директорот на АМС Дарко Каевски

Денеска директорот за млади и спорт Дарко Каевски за престставниците на Хокеарската федерација на Македонија организираше...

Сара Фемина / 26 ноември, 2018 18:15