Бројчаникот на Заев доцна синоќа се поставува на Триумфалната порта, но никој не приложи дозвола за градба

Се постави бројчаникот на Порта Македонија без дозвола за градба?

Вечерва доцна вечерта започна поставувањето на бројчаникот на Порта Македонија во центарот на Скопје, кој ќе покажува колку...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 6:14

Хеликоптерот се урнал додека летал кон воената база во градот Бишофт – рече Адису Арега, локален функционер.

Се урна воен хеликоптер во Етиопија, 18 загинати

Осумнаесет луѓе загинаа денеска при уривање на воен хеликоптер во Етиопија, пренесе агенцијата дпа. Катастрофата се случи...

Македонка Димкин / 30 август, 2018 23:37

Љубовната приказна на актуелниот премиер Зоран Заев и неговата сопруга Зорица Заева

Случајност или план? 30. Септември и за Зорица и Зоран најважен ден, слават годишнина!

Љубовната приказна на македонскиот премиер Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, дипломиран економист, датира уште од средношколските...

Македонка Димкин / 18:52

По "немање" Македонски јазик за бугарите, грците појаснија дека во Договорот нема ни "Македонска нација"

Каменос: “Нема “Македонска нација” во Договорот”

Споменувањето македонска нација е спротивно на кој било договор и го прави бесен грчкиот народ, кој ќе го има и последниот...

Мирко Бачиќ / 13:05

Македонците со порака до власта и во Скопје и во Атина: "Велат не нема, ама еве сме, со мерак сред Солун оро играме"

(Видео) Македонците од Грција со порака: “Не има. Играме оро на сред Солун”

Не сме за продавање, не сме Грци и не сме Бугари. Ние сме Македонци, да живее Македонија. Ние Македонците во Македонија и од...

Мирко Бачиќ / 10:24

Од кабинетот на Иванов со соопштение дека поради работното Генерално Собрание на ОН, претседателот нема да може да го даде својот глас на претстојниот референдум

Претседателот Иванов нема да гласа на референдумот

Шефот на државата Ѓорге Иванов нема да може да го даде својот глас „за“ или „против“ на референдумот за името, заради тоа...

Мирко Бачиќ / 8:58

Матичните лекари беа изоставени и од покачувањето од 5% на вработените во јавните здравствени установи, проект на Филипче, пред референдумот

Матичните лекари до Филипче: “Не има се помалку, кој ќе ги лекува граѓаните?”

Откако за вработените во јавните здравствени установи падна одлука да им се зголемеми основната плата за 5 проценти, наместесто...

Мирко Бачиќ / 8:26

Гнев помеѓу поранешни високи функционери во СДСМ поради катастрофалниот почеток на кампањата за референдумот

Поповски до Жбогар: “Срам да ви е! Јазикот на Конески има име, Македонски е!”

Г-дине Жбогар “јазикот на Конески” има име и е Mакедонски, изреагира поранешниот пратеник, министер за финансии и претседател...

Мирко Бачиќ / 6:59