Дилемата која јавно ја постави Героски, како станал обвинител во СЈО Гаврил Бубевски

( ФОТО): Обвинителот од СЈО Гаврил Бубевски, станал обвинител по предлог на ВМРО-ДПМНЕ ?

 Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил објави документ-Препорака издаден од ВМРО-ДПМНЕ од Пехчево од 19.06.2009...

Узунов Бобан / 28 март, 2019 10:27

Уредникот и сопственикот на порталот плусинфо со црна прогониза за политичката ситуација

Героски: За време на кампањата и по неа народот ќе се закрви

Уредникот и сопственикот на порталот плусинфо  Бранко Героски со црна прогоноза за политичката ситуација во Македонија...

Узунов Бобан / 27 март, 2019 9:29

Идеолошки судир меѓу Бранко Тричковски и Бранко Героски

Пукна тиквата меѓу Героски и Тричковски и тоа со лични навреди !

Идеолошки судир помеѓу медиумските перјаници на СДСМ, новинарите  Бранко Героски и Бранко Тричковски, кои пет години соработуваа...

Узунов Бобан / 15 март, 2019 9:49

Бранко Героски со остри критики за функцинирањето на СЈО !

Героски: Заев и Јанева ги контролираат истрагите и судските постапки покренати од СЈО ?

Бранко Героски главен и одговорен уредник на порталот плусинфо.мк и дневниот весник Слободен печат во последната колумна...

Узунов Бобан / 12 март, 2019 13:05

Бранко Героски со совети до Заев за употребата на новото име на Македонија

Бранко Героски до Заев: Не ја фалсификувај историјата, ние ќе го употребуваме името Македонија !

Новинарот Бранко Героски кој важи за  близок до СДСМ и главен и одговорен уредник на весникот Слободен печат и порталот...

Узунов Бобан / 27 февруари, 2019 15:46

Јавноста има право да ги слушне и сведочењата на нападнатите и тепани Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, а не само верзијата на затворската управа.

Героски со остри критики: Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот во Шутка!

Бранко Героски кој важи како близок одработувач на актуелната  власт во порталот плусинфо.мк остро ја искритикува власта...

Македонка Димкин / 21 февруари, 2019 23:18

Бранко Героски со остра критика кон власта

Бранко Героски за изборот на баџанакот на Талат Џафери: Претеравте ептен претеравте !

Еден од поискусните новинари и отворен поддржувач на СДСМ Бранко Героски преку колумна објавена на неговиот портал плусинфо.мк...

Узунов Бобан / 9 февруари, 2019 8:17