КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ КАЈМАКОТ? СЕ ЗНАЕ ЛИ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?

ВЕЧЕРВА ГЕРОСКИ ЌЕ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Во 21 часот објавува МЕГА СКАНДАЛ

ВЕЧЕРВА ВО 21.00 НА ПЛУСИНФО. КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ...

Сара Фемина / 4 јануари, 2020 20:11

И секогаш, освен во ретките моменти кога бев одлучен плебисцитот да помине без мојот глас, си ги поставував истото прашање – како тоа, го критикуваш СДСМ, а гласаш за таа партија?

ГЕРОСКИ: Од 1990 година гласам за СДСМ, а на наредните избори ќе гласам за ПРОМЕНИ

Од 1990 година, од раѓањето на политичкиот плурализам во Македонија, па наваму, на сите избори на кои гласав – а ретко имам пропуштено...

Сара Фемина / 30 декември, 2019 15:31

За своите законски проекти Заев треба да се бори жестоко, но со силата на аргументите, а не со уцени.

ГЕРОСКИ: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски нема да подлегне пред уцените на Заев

Обидот да се одложи изборот на техничката влада и да се отстапи од договорот на политичките лидери на 12 април 2020 година да...

Сара Фемина / 26 декември, 2019 21:06

И Жбогар ли стана „адвокат на мафијата“?

ГЕРОСКИ: Како малите сдсмовски Ѓокици ја замислија правдата и зошто сега се во паника

Да се потсетиме. Навлеков голем гнев кај пропагандистите на Заев, јавно укажувајќи на ноторниот факт дека членот 12 став 2...

Сара Фемина / 24 декември, 2019 21:34

Читам, се чудам, и си се прашувам: Дали е ова истиот Геро со кој пред една деценија го основавме ГЕМ, со кого заедно шетавме низ Македонија, поставувајќи го прашањето „Можеме ли во НАТО и ЕУ без компромис?“

Другарот на Геро ЗАЧУДЕН од неговите ставови – до пред 10 години велеше друго – препукување на Фејсбук!

Жарко Трајановски испровоциран од својот “другар” Бранко Героски, по најновата колумна каде ги пишува „успесите“...

Весна Петровска / 16 декември, 2019 19:11

Како и да е, го повикувам Миленко барем еднаш да се потруди да докаже една од своите бедни измислици за мене.

ГЕРОСКИ НАЈАВИ НОВА БОМБА: Во јануари ќе ве газам со нова тура приказни – мамичето мамино клеветничко!

Хајката против мене се засилува. Тоа покажува колку власта е ослабена, а Заев нервозен. И колку одбраната на Катица Јанева...

Сара Фемина / 13 декември, 2019 17:15

Клучни ќе бидат сведочењата на осомничените Јанева и Јовановски, но и на сведокот Зоран Милевски Кичеец, кое може да биде дури и пресвртно.

ГЕРОСКИ: Зоран Заев и Вице, не се идиоти или будали, но сега тие се понервозни и од Камчев

Од претходните изјави и од сведочењето на Камчев, веќе знаеме дека тој случајот „Империја“ (истрага на СЈО отворени нелегално,...

Сара Фемина / 8 декември, 2019 10:13

Пред некој ден, еден мој драг колега, во колумна, ја промовираше старата, веќе подзаборавена теза дека целта на „планирањето и внимателната изведба“ на аферата „Рекет“ била двојна: „дискредитирање и уривање на СЈО, а потоа и пад на Зоран Заев од власт“. Интересно е дека истиот ден кога беше обjавена таа колумна, во една пригода, седнат на маса со некои важни луѓе, ја слушнав баш истата теза. Случајно?

ГЕРОСКИ ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: АФЕРА „РЕКЕТ“ Можно ли е Спец Катица да е уценета?!

Плата од 3.500 евра месечно, бонуси од 157.000 евра за четири години, спец-каса во СЈО, а згора и рекетирање, хип-хоп 50.000 евра (ако...

Весна Петровска / 22 ноември, 2019 18:08