За технички подготовки, кампања и ажурирање на Избирачкиот список, потребни се околу 50 дена.

Дерковски: Џафери треба да ги распише изборите, а ДИК е подготвена за изборниот процес!

ДИК е подготвена да продолжи со изборните дејствија,  но прво треба да се одреди кој ден ќе се одржат изборите, вели во разговор...

Стојче Бушин / 25 април, 2020 21:54

„Цели 11 години спортот и спортските работници беа игнорирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ, a за неполни 2 и пол години политиките на СДСМ го враќаат спортот на прав пат.

Бившата од ТОШЕ, Адријана БУДИМИР ВЛЕЗЕ ВО ПОЛИТИКАТА НА СДСМ: Дел од Комисијата за спорт на СДСМ

Претседателот на Комисија за спорт на СДСМ, Наумче Мојсовски, на прес-конференција денеска претстави дел од членовите на...

Сара Фемина / 6 декември, 2019 18:08

Може да им се смееме на Дац или Сашо Тасевски, ама во однос на одговорност излегоа мажи, како и Павле.

МИЛЕНКО: “Само ПЕДЕРОТ ПАВЛЕ излезе поголем маж од сите-Ременски и Вељановски се тегават како црв”

Павле педерот, ваков – таков, излезе поголем маж од сите. Ременски, и Вељановски и сите други се тегават како црви избегнувајќи...

Перо Милчин / 11 октомври, 2019 18:30

После подолго време Анкетна Комисија во Собрание

Анкетна Комисија во Собрание ќе испитува како Катица Јанева ги трошела нашите пари !

Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО – ППМНЕ денеска на прес конференција обзнани дека пратениците од неговата партија...

Узунов Бобан / 17 септември, 2019 14:50

Одредбите од законот за јазици за банкнотите и униформите висат на конец

Одредбите од законот за јазици за банкнотите и униформите висат на конец, последен збор ќе има Венецијанската комисија

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека попладнево ќе оствари средба со делегацијата на Венецијанската...

Узунов Бобан / 5 септември, 2019 14:04

-Додека ВМРО-ДПМНЕ, партија која ја уништуваше Македонија 11 години, повикува да се поведе постапка пред ДКСК, јас дојдов сам и доставив допис да се испита целиот случа

СПАСОВСКИ: Синот на сопственикот на Пин Петрол работи во МВР, но не во мојот кабинет!

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска достави допис до Антикорипциска комисија и побара да го расчисти...

Перо Милчин / 13 август, 2019 13:03

Урсула Гертруд фон дер Лејен со интересна животна приказна

Еве која е новата претседателка на Европската комисија: Студирала медицина под скриен идентитет и има седум деца !

Урсула Гертруд фон дер Лејен германскa политичарка која служи како министер за одбрана на Германија од 2013 година е новата...

Узунов Бобан / 3 јули, 2019 9:01