Што ќе се случи со предметите на СЈО против најбогатиот и некогаш најмоќниот човек во Македонија ?

СЈО: Мијалков и Камчев биле во комуникација пред да ги притворат

Врховниот суд воопшто не го зел предвид предлогот на Специјалното јавно обвинителство за продолжување на притворот на бизнисменот...

Узунов Бобан / 6 март, 2019 9:16

Колку СЈО работело професионално и дали исказите и на други сведоци во предметите на Катица Јанева се вистинити или се изнудени?

Дали СЈО намерно изнудувало лажни изјави против Мијалков?

Вчера двајца сведоци на Специјалното обвинителство направиле пресврет во предметот „Тортура“, каде главен обвинет е Сашо...

Данаил Михајловски / 8 февруари, 2019 11:22

Во интервјуто за ТВ Сител Никола Груевски кажа и за отстранувањето на Сашо Мијалков од ВМРО ДПМНЕ, поради сомнеж за вршење на голем притисок на пратениците.

Груевски : “Не вршев никаков притисок на Мијалков”

Никола Груевски во интервјуто за Сител рече дека ги разбира поранешните соработници Миле Јанакиевски и Кирил Божиновски...

Перо Милчин / 2 февруари, 2019 20:31

Заев ги користел услигите на Мијалков за да обезбеди 2/3 мнозинство во парламентот

Заев призна дека Мијалков ги договарал пратениците да гласаат за Северна Македонија

Имено Зоран Заев во вечерашното свое интервју за Алсат М призна дека тој разговарал лично со Сашо Мијалков за да добие поддршка...

Узунов Бобан / 23 јануари, 2019 9:05

Бирото за јавни набавки објави дека СГС склучил договор од 7 милиони денари, со Археолошкиот музеј на крајот на минатата 2018 година, за обезбедување на имоти и археолошки предмети.

Сашо Мијалков доби „нов тендер„ од 7 милиони денари

Бирото за јавни набавки објави податоци, дека СГС склучил договор од 7 милиони денари со Археолошкиот музеј на крајот на минатата...

Перо Милчин / 17 јануари, 2019 16:36

Викендов очигледно судот работи, па попладнево беше донесена одлука дека од оделението за притвор во Шутка ќе биде ослободен екс-директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од таму најверојатно ќе се упати во куќен притвор.

Мијалков вечерва ја напушта Шутка доста беше!

Екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков до крајот на денот ќе излезе од затворот во Шутка и ќе оди во домашен притвор. Според...

Узунов Бобан / 29 декември, 2018 19:28

Одметнатите пратеници се консултираат со Мијалков за нивното дејствување во Собранието

Екслузивно: Мијалков и осумте пратеници

Сашо Мијалков, вечерта кога бил приведен и притворен, бил домаќин на работната вечера во хотелот Мериот, заедно со групата...

Данаил Михајловски / 21 ноември, 2018 21:53

Во предметот ,,Империја‘‘, 30 дневен притвор заработија Камчев и останатите, а СЈО пак го пушти Мијалков на слобода

,,Империјалистите‘‘ во притвор, Мијалков пак на слобода

Утринава околу 2 часот судија на претходна постапка им одреди мерка притвор во траење од по 30 дена на Орце Камчев, Цветан Панделески,...

Перо Милчин / 10 ноември, 2018 10:52