Основниот суд Велес, на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски му одреди 30 дена притвор поради отсуство на рочиштето за судскиот предмет „АКМИС", во кој е обвинет.

Панчевски ќе се бара со потерница

Министерството за внатрешни работи испрати известување до СВР Велес дека треба да го известат Основниот суд Велес за распишување...

Катерина Крстиќ / 13 јули, 2020 17:28

Јанева денеска со полициска придружба била спроведена да присуствува на погребот во Гевгелија.

ПОЧИНА ТАТКОТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА!

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева го изгуби и нејзиниот татко, Костадин Делиџаков кој беше долгогодишен...

Владо Марин / 13 јуни, 2020 22:43

Одлуката за замена на притворот со гаранција ја донел Кривичен совет на Основниот суд Скопје 1, а на Јакимовски му се изречени мерки на претпазливост, односно одземен му е пасошот и има обврска еднаш во неделата да се јавува во судот.

Тони Јакимовски десната рака на Сашо Мијалков излезе од притвор

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков обвинет во случајот „Спец каса“, по една...

Перо Милчин / 14 февруари, 2020 16:05

Очите на целата јавност се вперени кон Јанева па многумина се прашуваат – каква роденденска желба ќе посака, после срамотниот скандал во која беше вмешана заедно со Боки 13 и уште неколку лица?

ТОРТА ВО КУЌЕН ПРИТВОР: Јанева слави роденден – каква ли желба ќе посака?

Екс специјалната јавна обвинителка и обвинетата во аферата „Рекет” Катица Јанева, денеска во куќен притвор го слави својот...

Перо Милчин / 9 февруари, 2020 15:31

Во моментот Боки 13 е во добра општа состојба и здравствена кондиција.

МУ СЕ НАСМЕВНА СРЕЌАТА: БОКИ 13 ОД ПОНЕДЕЛНИК ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР?

Во понеделник, апелација ќе решава за тоа дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот Рекет, ќе остане во притвор во затворот...

Сара Фемина / 30 ноември, 2019 9:33

За инцидентот, мајката дознала од видеото, по што децата сами кажале што се случило. Мајката вели дека сите три деца се трауматизирани и си ги бараат родителите.

ЗАРАБОТУВАЛА 500 ЕВРА ПЛАТА: Дадилката од пеколот и покрај добрите услови ги малтеретирала децата

Kафе барот Дежаву во Капитол мол во Скопје објави видео од една од своите безбедносни камери на кои се гледа како жена тепа...

Весна Петровска / 25 ноември, 2019 9:41

Таа беше снимена од безбедносните камери како тепа и малтретира дете поради што е приведена, а надлежен јавен обвинител и одредил 30 дневен притвор, јави ТВ 21.

Триесет дена притвор за жената која тепаше дете во игротека во Скопје

Откако вчера на социјалните мрежи протече видеото на кое се гледа како дадилка во игротека во „Дежа ву“ во скопски Аеродром...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 8:46

Според Заев, притворот е еден тип на казна, без разлика на тоа за кого се работи.

ЗАЕВ ЗА ЈАНЕВА: Притворот за мене е казна!

Премиерот на Република Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев вечерва гостува во МРТ заедно со министерката за финансии,...

Сара Фемина / 19 ноември, 2019 20:54