Родилки и мајки на деца до шест годишна возраст најавија протест утре пред Владата, против одлуката која ги обврзува да го прекинат продолженото породилно отсуство и да се вратат на работа. Мајките бараат промена на одлуката, односно продолжување на отсуството до крајот на годината, како што претходно препорача Комисијата за инфективни болести.

Родилките и мајки на деца до шест години утре на протест пред Владата

Од следната среда, односно на 23 септември на работа се враќаат родителите на децата до шест години, лицата кои користеа продолжено...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:31

Протестот почна во 18.30 часот пред Министерството за правда, а продолжи преку мостот „Гоце Делчев“ се до зградата на Министерството за надворешни работи!

Мицкоски: Македонија освен мафија има народ кој си ја сака државата- овој народ го сака Делчев бидејќи е симболот на Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест се појави со црвена маичка со ликот на нашиот револуционер. На задната страна...

Стојче Бушин / 15 септември, 2020 19:23

Владата преговара за Делчев, а очите на јавноста се далеку од тоа што за нашата земја е суштински важно.

МИЦКОСКИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Протест на ВМРО-ДПМНЕ во вторник, во 18:30 часот од Министерството за правда, мостот “Гоце Делчев”, до МНР

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во вторник, во 18:30 часот од Министерството за правда, мостот “Гоце Делчев”, до МНР, најави лидерот...

Стојче Бушин / 13 септември, 2020 17:45

Најавено е протестот да започне во 14 часот пред Регулаторната комисија и еден час со автомобили ќе ја блокираат крстосницата и пристапните улици пред Регулаторната комисија.

Втор протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје против поскапувањето на струјата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, најави два протестни марша против поскапувањето на струјата за попладнево во Скопје. На вчерашната...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 11:56

Мицкоски на прес конференцијата која ја одржа пред два дена ги повика граѓаните на протестот, кој според него е потребен бидејќи е време за обединување против оваа власт која е мафија и која продолжува да се богати на грбот на народот.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на масовен протест против поскапувањето на струјата

За денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави масовен протест кој ќе започне вечерва во 18 часот а е против зголемувањето...

Катерина Крстиќ / 9 септември, 2020 10:23

„На овој мирен протест се пријавени повеќе од 700 учесници кои ќе се движат по одредена рута и автобуси кои ќе ги следат.

Туристички работници ќе го блокираат Скопје: Институциите се неми за нашите барања

Со мирен протестен марш низ центарот на Скопје, кој ќе се одржи во среда од 16:00 часот, туристичките работници ќе го изразат...

Стојче Бушин / 27 јули, 2020 18:44

Демонстрантите преку транспаренти ја оценија таквата одлука како политички мотивирана!

(ФОТО) Стотина Албанци се собраа на протест пред СДСМ

Група од стотина Албанци се собраа на протест пред седиштето на СДСМ, за да го изразат своето незадоволство од разрешувањето...

Стојче Бушин / 28 јуни, 2020 15:32

Камионџиите се жалат дека поради зголемената акциза се доведува во прашање нивното работење.

ПРОТЕСТИ ПРЕД ВЛАДА: Камионџиите денеска ќе протестираат против поголемата акциза!

Камионџиите денеска ќе протестираат против дополнителната акциза од три денари за литар гориво, што беше воведена претходната...

Стојче Бушин / 28 април, 2020 7:19