Поранешната лидерка на женскиот тенис, Амели Моресмо минатиот месец истакна дека целата сезона во 2020 година може да се откаже и дека нема да има турнири сè додека натпреварувачите не бидат имунизирани против КОВИД-19.

Ѓоковиќ: Јас сум против вакцинирање за Ковид-19- несакам некој да ме тера да се вакцинирам!

Српскиот број еден тенисер кој го освои светот, Новак Ѓоковиќ веќе неколку пати беше во центарот на вниманието поради коронавирусот,...

Катерина Крстиќ / 20 април, 2020 10:43

Засега не е познато за каков вид на помош станува збор, но Италијанците велат дека станува збор за голема сума. Она што најмногу ги воодушеви беше неговата желба да биде анонимно. Сепак, овие информации беа објавени.

НОЛЕ ГОЛЕМ СИ! Најдобриот српски тенисер уште еднаш го воодушеви светот: После Србија помогна и на Италија во борбата против коронавирусот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, донираше во болницата во Бергамо, местото во Италија кое е најпогодено од корона...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2020 16:51

Сите продадени билети досега ќе бидат вратени или разменети во согласност со новиот датум на турнирот Ролан Гарос 2020.

СЕ ПОРАДИ КОРОНА: Ролан Гарос одложен за септември!

Организаторите на Роланд Гарос најавија дека вториот гренд слем сезона нема да се одржи како што беше планирано кон крајот...

Рејхан Бајрами / 17 март, 2020 19:15

Во Сиднеј, Новак имаше огромна поддршка од нашата дијаспора за време на финалето со Надал во финалето на АТП Купот, по што Шпанецот даде скандалозна изјава на штета на српските навивачи.

Срѓан Ѓоковиќ: Мојот син Новак кога ќе ја заврши кариерата ќе живее во Србија со својот народ!

Таткото на Новак Ѓоковиќ ги сумираше впечатоците по неодамна завршениот Австралија опен. Срѓан Ѓоковиќ исто така, се осврна...

Владо Марин / 7 февруари, 2020 6:47

Заедно со најблиските пријатели на Ѓоковиќ и музиката во живо, се славеше рекордната 8-та титула на Австралија опен.

СОЛЗИ РАДОСНИЦИ: Трофејот стигна во Србија – Мајката на Ѓоковиќ плаче и пее “Пукни Зоро”(ФОТО)

Рекордниот 8-ми трофеј на Новак Ѓоковиќ од Австралија опен пристигна во Белград. Братот Ѓорѓе, по 24-часовен лет и неколку застанувања,...

Мартин Попоски / 4 февруари, 2020 14:49

Јелена смета дека границите во образованието на децата треба да постојат.

НОВАК Е МОЈА ЉУБОВ И БЕЗ НЕГОВИТЕ ТИТУЛИ ШТО ГО СЛЕДАТ: Интервју со Јелена Ѓоковиќ

Сопругата на најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, зборува за предизвиците со кои се соочува уште од детството и потенцира...

admin@magazin / 26 декември, 2019 10:45

„Да бидам искрен, не би помислил дека некој по таква опеција ќе се врати на спортот. Тоа е невозможно. Мареј презема огромен ризик.

Енди Мареј мора да ја заврши тениската кариера: Последиците можат да бидат катастрофални!

Специјалистот во клиника од Цирих, докторот Хан Ридигер изјави дека британскиот тенисер Енди Мареј мора да престане да се...

admin@magazin / 25 октомври, 2019 19:10