Унгарската ниско буџетна авиокомпанија Wizz Air укинува две дестинации откако Министерството за транспорт ја поништи постапката за доделување финансиска поддршка

Wizz Air укинува две дестинации како одговор на одлуките на Сугарески!

Wizz Air ја прекина продажбата на билети за две од своите услуги надвор од Македонија само една недела откако владата го поништи...

Мирко Бачиќ / 13 август, 2018 11:14

За Унковски наследниците на комунистичките партии од двете држави имале храброст да го решат "прашањето" за името така лесно

Унковски следен пат во Грција нема да биде од ФИРОМ туку од Северна Македонија

Режисерот и поранешен министер за култура Слободан Унковски во интервју за државната “Greek News Agenda” вели дека додавањето...

Мирко Бачиќ / 6 август, 2018 8:17

По грантовите од Фондот за иноваци и тендерот на Министерството за здравство ова е трета финансиска афера на владата на Заев за само 30 дена

И Шекеринска преку МО делела грантови по партиска линија!?

Шекеринска не доделила пари само на невладина во која членува самата на име НАТО туку и на невладини во која членуваат владини...

Мирко Бачиќ / 7:09

МВР со бирократски одговор на кој ќе треба да даде многу одговори

Спасовски прашањето е дали ќерката на Велковски со џип на МВР е однесена Грција?

МВР стана нетраспарентна институција во сопственост на граѓаните а во владение на партијата т.е. токму она за што СДСМ обвинуваше...

Мирко Бачиќ / 6:42

Во 2018 година во Македонија речиси и да нема новоотворена фабрика

Пад во привлекувањето странски инвестиции Македонија од лидер сега 10-та во регионот!

Излезе извештајот “Global Location Trends – 2018 Annual Report: Getting ready for Globalization” публикуван од страна на на “IBM – Plant Location International [...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 15:09

По грешна држава за чествување на грешен Илинден Заев го згреши и гробот на Гоце Делчев

Заев убеден дека во Благоевград се поклонил пред гробот на Делчев?!

115–годишнината од Илинденското востание македонскиот премиер Зоран Заев ја одбележа со бугарскиот колега Бојко Борисов...

Мирко Бачиќ / 11:54

Иако министерот за здравство Филипче јавно вети дека ќе добијат плата - нема ништо од ветеното - се зависело од Заев

Приватните специјализанти излажани – нема плата!

Нема плати а ниту планиран буџет за приватните специјализанти на кои им беше ветено дека од месец мај годинава ќе примаат...

Мирко Бачиќ / 8:32