Јуришниците на Шарената револуција разочарани од актуелната власт

Некој се бори за лек, некој за глас-министерот за здравство Филипче не излажа за лек

Мери Николова една од фронтмените на шарената револуција преку Фејсбук статус пишува дека министерот за Здравство Венко...

Узунов Бобан / 15 април, 2019 17:24

– Со измената на Законот за здравствена заштита, за првпат секој млад лекар ќе добие шанса да се ангажира во системот на јавно здравство, потенцираше Филипче.

Филипче на косовскиот министер за здравство му се фалеше дека значајно ги зголемил платите во Здравството

Министерот за здравство Венко Филипче, на вчерашната средба со косовскиот министер за здравство Уран Исмаили, го запозна...

Рејхан Бајрами / 23 март, 2019 11:28

Во кои компании поседува акции министерот Филипче ?

Министерот за здравство Филипче поседувал акции во градежни компании и во Макпетрол

Министерството за здравство утринава одговори на прашањата кои пред 10 дена ги постави Економски Лидер и ни открија во кои...

Узунов Бобан / 24 февруари, 2019 18:43

Министерот Венко Филипче во интервју за Радио Слободна Европа призна две работи

Министерот Филипче призна две работи: дека не ја вакцинирал внуката и дека има партиски влијанија за вработувања

Министерот за здравство, Венко Филипче во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека вакцинирањето на неговата внука...

Узунов Бобан / 27 јануари, 2019 11:19

„Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов, напиша на својот фејсбук профил министерот Филипче

Министерот Филипче денеска ја вакцинираше својата внука

Министерот за здравство Венко Филипче објави на Фејсбук дека ја вакцинираше внуката Илина во обид да ја охрабри македонската...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 13:44

Се превземаат репресивни мерки против епидемијата на морбили

Кривични пријави за родителите кои не ги вакцинираат децата

Кривичното дело за кое може да се одговара се Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија по член 206...

Узунов Бобан / 4 јануари, 2019 8:44

Владата на СДСМ треба да се соочи со проблемот што го создаваше, а тоа е општа недоверба кон докторите и здравството, се заради политички поени

Филипче да го вакцинира Никола Тодоров!

“Недовербата на граѓаните во вакцините ја предизвика токму досегашната неодговорна, криминална власт во заминување од...

Данаил Михајловски / 3 јануари, 2019 14:55

Епидемијата на мали сипаници мора да има соодветен инситуционален одговор

Филипче: Не сакаме да ни се вратат болести кои се искоренети во минатото

Министерот Филипче во однос на појавата на епидемии на мали сипаници, прашање кое природно се наметнува како за прв лекар...

Узунов Бобан / 29 декември, 2018 18:36