На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски.

Објавил: Сара Фемина | 18 април, 2019 21:01

Дали Фрчко и Алберт Муслиу лажирале лустрација?!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски.

Фрчкоски: Тебе Даут Даути другар ти е?

Муслиу: Не, ама можам да прашам, треба нешто кај него!

Фрчкоски: Па види, сега овие ќе треба да тргнат повторно до лустрацијата со новиот закон и практично ДУИ е клучен, се однесуваа добро во првиот дел не гласаа. За мене што се однесува тоа како командант, уствари по командна одговорност не знам што би правеле тие…

Фрчкоски: Меѓутоа сега по вториов, сега кога ќе тргнат уште се побрутални, тоа е само ВМРОВСКИ закон, имаат намера практично ако донесат решение, имаат во законот обврска, јас можам да изгубам работа, они сакаат да ме истераат од работа. И тука се клучните двајцата Албанци, ако они не гласаат немаат мнозинство. Првиот пат не гласаа за мене имаа таков став и сега треба да провериме дали можеме нив да ги добиеме.

Муслиу: А во комисијата кој се. Даут Даути е таму.

Фрчкоски: Даут Даути е еден од ДУИ !

Муслиу: Кој е тој Даут Даути, јас мислев некој бизнисменот да не е.

Фрчкоски. Не бе новинарот знајш кој е…Колумни пишува…

Сипмтоматично е што овие бомби досега не се објавени а според времето во кое се водени го покриваат периодот под надлежност на сегашното СЈО. Дилемата која треба да се одговори е дали СЈО ги поседувало воопшто овие бомби, зошто не биле предадени на СЈО ? И дали е ова порака до актуелната власт и опозиција токму сега кога се решава судбината на СЈО или на некои обвинители во СЈО ?

Муслиу: Не го знам ама ќе го најдам по линија нивна хиерархиска, а кога имаат гласање ?

Фрчкоски: Е така некоја …Тие треба да го донесат законот, еднаш едно време за минатиот закон ги фативме, ама сега треба да провериме затоа што овој е уште побрутален.

Муслиу: пошто јас со нивниот шеф треба оваа недела да се видам

Фрчкоски: Уште подобро, со нивниот шеф да го добиеш за тоа, еднаш да гласа, затоа што за овој закон имаат уште повеќе мотиви да не гласаат, бидејќи е без конзенсус само Вмровски е.

Муслиу: Збориме за комисијата не за парламентот така?

Фрчкоски: Не, не збори ме за парламентот, за комисијата, на парламент секако ќе го донесат само ВМРОВЦИ Е, дури е спротивно на ДУИ. После тоа комисијата ќе не стави пак нас. Јас сум по единствена основа, демек по командан линија демек јас сум наредувал нешто.

Муслиу. Јас треба да се видам со него и ќе зборам.

Фрчкоски: Е така, немој да заборавиш, значи во комисија двајцата од ДУИ , не треба да гласаат во овој случај и без нив нема мнозинство.

Муслиу: Они нема зошто да гласаат.

Фрчкоски: Нема но, тоа не е никаква причина за ВМРОВЦИТЕ, тоа е така знам, гонат некого.

Муслиу: Ќе се сретанм јас по друга линија и ќе зборам.

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интетес. *Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

Линк до оригиналот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од досегашните контакти, адвокатот вели дека Боки 13 нема сериозни забелешки за условите во притворот.

АДВОКАТИТЕ НА БОКИ-13: „Лаги написите дека кај неговата мајка има докази против Заев”

Првосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во притвор „се држи“ подобро...

Директорот на Управата за финансиско разузнавање Блажо Трендафилов со сомнително минато ?

Директорот на Управата за финансиско разузнавање Блажо Трендафилов бил отпуштен од странска амбасада поради корупција ?

Поранешен новинар на 1тв со шokaнтно тврдење дека директор на една од главните институции...