Поради лошите временски услови на аеродромот „Шереметјево“, екипажот успаел принудно да го спушти авионот од вториот обид.

ТРАГЕДИЈА: 40 патници загина во авионска несреќа на аеродромот Шереметјев!

Триесет и седум луѓе од 78 патници и членови на екипажот ја преживеаја несреќата којашто во неделата вечерта по локално време...

Перо Милчин / 6 мај, 2019 1:15

Од компанијата Виз Ер било пријавено дека во авион кој сообраќал на релација Базел – Скопје имало лице кое не давало знаци на живот

Трагедија на скопскиот Аеродром: Гостиварчанец почина во авион на Виз Ер

Рано утринава трагедја се случи во авион на Виз Ер кој полетувал од Скопје за Базел. Според информациите, од страна на...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2019 10:45

Авионот има крила од 117 метри, а денеска успешно го заврши својот прв лет. Авионот летал 2 часа над калифорниската пустина Мохава.

Погледнете го првиот лет на авионот со најголеми крила во светот!(видео)

Авионот со најголеми крила на светот успешно го заврши својот прв лет, соопшти Американската компанија Стратоланч. Авионот...

Сара Фемина / 14 април, 2019 20:55

Авион Цесна, тип со авионска регистрација D- EUIB, кој полетал од Охридскиот аеродром попладнево исчезна.

НАЈНОВА ВЕСТ: Се сруши авион кој полетал од Охридскиот аеродром !

Во пределот на Солунска глава, исчезна авион кој попладнево полетал од Охридскиот аеродром. Авион Цесна, тип со авионска...

Сара Фемина / 2 април, 2019 19:40

Авионот го загубил контактот набрзо по полетувањето во 08:38 часот. Во тек е операцијата за пребарување на патниците, но нема детални информации дали има преживеани и за можните причини за авионската несреќа.

ТРАГЕДИЈА : Се сруши авион со 157 патници, Етиописки боинг се урна над Адис Абеба

Авион на „Etiopijan erlajns„ се сруши со 157 патници и членови на екипажот, само 6 минути од кога полетал. Авион на Етиописката национална...

Перо Милчин / 10 март, 2019 11:38

Јас сум цврсто убеден дека поради застарената технологија, итно треба да се размислува за набавка на нов авион за потребите на државните органи .Тунтеев беѓе убеден дека нема да има Тирансла платформа

Пари за амбулантни возила „тикви„ а за владин авион од 20 милиони евра има ?

Денеска не мора во готово да се купува, има форми на лизинг, може со месечни отплати вели Тунтев, новиот директор Агенцијата...

Едмонд Бекири / 3 март, 2019 18:19