Доколку невремето било главен проблем да авионот не слета во Скопје, се поставува прашањето, зошто не бил пренасочен да слета на охридскиот аеродром?

Сведочење на патник во авионот кој не успеа да слета во Скопје – ПИШТЕЊЕ, МОЛИТВИ И ПЛАЧ!

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој се обраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 16:47

Големиот настан ќе се одржи во понеделник, 1 јули 2019, со почеток од 8:30 часот на платформата на Охридскиот аеродром.

ДОБРА ВЕСТ: Утре слетува првиот авион на „Еуровингс“ од Штутгарт до Охрид!

Утре околу 9:25 часот на Охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, се очекува летот на „Еуровингс“ со првите патници од Штутгарт. Големата...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 16:16

Двајцата пилоти кои го управуваа леталото загинаа, но сите патници во авионот го преживеаја падот.

ТРАГЕДИЈА: Се сруши патнички авион во Русија, пилотите загинаа, патниците спасени!

Авион марка „Ан-24“ на руската авиокомпанија „Ангара“ се сруши во руската област Бурџатија. Во руската област Бураџатија...

Перо Милчин / 27 јуни, 2019 11:39

Министерство за транспорт во Хаваи објави дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот!

Во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, загинаа девет лица, јави „Фокс Њуз“. Како што јавуваат странските медиуми,...

Перо Милчин / 22 јуни, 2019 10:26

Турција во трка со воени авиони

(видео) Погледнете го новиот турски борбен авион кој ќе биде најдобар во Европа !

Паралелно со преговорите на Турција и Америка за купување на американскиот борбен авион Ф-35 и притисоците на Вашингтон Анкара...

Узунов Бобан / 20 јуни, 2019 15:43

Премиерот Заев доби честитки за сите досегашни политички чекори коишто ги преземал.

(ФОТО)ЗАЕВ си направи “СЕЛФИ” со патниците во авионот на релација Виена-Скопје!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вчера во областа Вахау, се сретна со новата федерална Канцеларка...

Рејхан Бајрами / 16 јуни, 2019 12:21

Авионот на лет 627 од Денвер со 166 патници по експлозијата на гумите пролизгал на пистата додека не запрел, пренесува агенцијата АП.

ВИДЕО: ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЊУ ЏЕРСИ – На авион му експлодираа гуми при слетување!

Неколку патници се здобија со лесни повреди кога на авионот Јунајтед ерлајнс му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот...

Перо Милчин / 11:19

Министерката се осврна на кадровските решенија, како и на зголемување на платите во Армијата, а од септември и за нив и за сите во МО платите ќе бидат зголемени за уште пет отсто.

ШЕЌЕРИНСКА: “За две недели суперсоничен воен авион Б–52 на НАТО ќе лета над МАКЕДОНИЈА„

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, на денешниот форум рече дека Македонија успеала да стане единствената...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2019 15:48