Вардар ќе треба да се оправда пред својата публика, мечот во „Јане Сандански“ се игра на 30. март.

ВАРДАР на гости им зададе ракометен „нокаут„ на Хрватските ракометари !

Македонскиот машки ракометен првак Вардар скоро е во четврт-финале од Лигата на шампиони, откако вечерва славеше во Загреб...

admin@magazin / 24 март, 2019 0:31

Утринава е пронајдено безживотното тело на 18-годишното момче, а на местото каде што е пронајдено увид извршиле јавен обвинител и полициски екипи.

ТРАГЕДИЈА: Извлечено тело на 18 годишно момче од Вардар

Како што дознава Гостивар прес.мк утринава околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и...

admin@magazin / 23 март, 2019 12:51

Повреден уште еден ракометар на Вардар,Алжирскиот голман Калифа Гедбан.

Опериран голманот на Вардар. На проблемите им нема крај

Алжирскиот голман Калифа Гедбан е последниот на листата повредени ракометари во Вардар кој мораше да биде опериран и да...

admin@magazin / 26 декември, 2018 11:32

Македонскиот ракометен шампион Вардар останува во сопственост од рускиот милијардер Сергеј Самсоненко.

Самсоненко останува во ракоментниот клуб Вардар

Сергеј Самсоненко сопственикот на ракометниот клуб Вардар останува во ракометниот клуб најмалку до 2020 година, пренесува...

admin@magazin / 15 декември, 2018 11:06

Најдобриот македонски фудбалски клуб ФК Вардар се наоѓа во тешка финансиска ситуација.Иднината на клубот е се уште непозната.

Самсоненко се повлекува од Вардар. Дарко Панчев од Европска Македонија : “Ситуацијата не е добра”

Сопственикот и главен спонзор на ФК Вардар Сергеј Самсоненко најави повлекување од клубот, во тој случај  најголемиот...

admin@magazin / 9 декември, 2018 18:06

Во рамките на 9. коло, во драматичен финиш, успеаја да освојат бод против тимот на белорускиот шампион Мешков, изравнувајќи на 31-31. Овој натпревар беше четврти меѓусебен дуел на двете екипи во ЛШ, а резултатот е 2-1 за Вардар, со едно реми.

Вардар издејствува реми, во една напната и тензична игра на гости против белорускиот Мешков!

Ракометарите на Вардар со првото реми во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во спортската сала „Викторија“...

Македонка Димкин / 24 ноември, 2018 19:06

Ракометарите на Вардар со голема победа го започнаа настапот во новата сезона во најелитното европско клупско натпреварување, Лигата на шампионите. Европскиот првак од две сезони славеше на гостувањето кај актуелниот европски првак, Монпелје, со 24-27.

Покорен европскиот првак: Вардар славеше среде Монпелје!

Ракометарите на Вардар со голема победа го започнаа настапот во новата сезона во најелитното европско клупско натпреварување,...

admin@magazin / 16 септември, 2018 0:51

За вардарци ова е втор триумф во регионалното натпреварување

Вардар со убедлива победа против Железничар во СЕХА лигата

Македонскиот шампион Вардар оствари убедлива победа од 35:20 (14:11) против Железничар во натпревар од второто коло во СЕХА лигата. Ракометарите...

admin@magazin / 5 септември, 2018 11:25