Во оваа цена од 10.300 денари е вклучен само билетот за натпреварите (полуфинале и финален ден).

Навивај за ВАРДАР по цена од 300 евра во Келн!

На 1 и 2 јуни, Вардар оваа година ќе биде дел од завршниот спектакл во Лигата на шампионите, фајналфор турнирот во Келн. Од денеска...

Перо Милчин / 8 мај, 2019 20:45

Покрај Вардар, во полуфиналето ќе играат и унгарски Веспрем, шпанската Барселона и полскиот првак Килце. Завршниот фајнал-фор во Келн ќе се одржи на 1 и 2 јуни. `

ОЈ ВАРДАРЕ МАКЕДОНСКИ ТИ ЈА КРАСИШ МАКЕДОНИЈА – Одиме во Келн по нова Европска титула !

Македонскиот првак Вардар загуби од ПИК Сегед со 29:25, но ја сочува предност од првиот четвртфинален меч кога во Скопје црвено-црните...

admin@magazin / 5 мај, 2019 21:12

Рускиот бизнисмен, пред речиси една недела испрати соопштение до јавноста, преку кое ги извести фановите на Вардар, дека за жал повеќе нема да го финансира „црвено-црниот“ клуб.

Фановите нема да го остават ВАРДАР на цедило: Отворена жиро сметка за донации! (ФОТО)

По најавата на првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко дека го напушта клубот, сега и официјално од денеска, е отворена...

Катерина Крстиќ / 30 април, 2019 19:06

Таа на својот Фејсбук профил објави фотографии од натпреварот, а на трибините во салата „Јане Сандански“ ги бодреше Вардарци,

ФОТО: Професорката Силјановска од трибините ги бодреше „Вардарци“

Кандидатката за претседател поддржана од ВМРО, Гордана Силјановска Давкова вечерва ја покажа љубовта кон ракометот и беше...

Катерина Крстиќ / 25 април, 2019 23:30

Вардарци успеаа во целта и го совладаат Пик Сегед со 31-23 и го трасираа патот кон третото учество на Ф4-турнирот во Келн.

Вардаровото срце не издржа – јунаците славеа и пуштија солзи на разделбата со Скопје!

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва го покажа македонскиот непокор. Со срце на терен, си ја оствари целта и на последниот...

Катерина Крстиќ / 23:11

Со резултат 31:23 вечерва Вардар ги совлада Унгарците и со оваа фантастична победа Вардар е на чекор до уште еден Ф4 турнир кој ќе се заигра во Келн, Германија.

ВАРДАР ГО ОСТАВИ СРЦЕТО НА ТЕРЕН ЗА МАКЕДОНИЈА- Сегед срушен од македонските шампиони !

Вардарци го совладаа Пик Сегед со 31-23 и зедоа учество на Ф4-турнирот во Келн. Вечерва македонските ракометари на Вардар покажаа...

admin@magazin / 22:09

Пред ракометниот натпревар атмосферата ја загреа групата „Некст Тајм„ ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а заедно со нив грмеа уште 7.000 грла, присутни на трибините во Јане Сандански.

ЕМОТИВНА ИЗВЕДБА: Некст Тајм “ГРМИ„ заедно со 7.000 грла во Јане Сандански ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“

Ракометарите на Вардар вечерва го играат последниот натпревар во Лигата на шампионите во истиот состав. Македонскиот ракометен...

admin@magazin / 21:11

Ракометната легенда со неизвесност за иднината на РК Вардар

Стоилов: Не знаеме како ќе изгледа Вардар следната година

Капитенот на македонскиот ракометен првак Вардар, Стојанче Стоилов, во пресрет на задутрешниот натпревар од четвртфиналето...

Узунов Бобан / 23 април, 2019 13:35