– Едногласно одлучивме за тројца победници. Немавме многу различни мислења околу првите 6,7. Мислевме цели десет минути, рекле од жирито.

Нов скандал изби на Евровизија

Нов скандал ја тресе Евровизија која се одржа во саботата во Тел Авив, Израел. Скандалот избил кога во едно интервју белоруското...

Весна Петровска / 20 мај, 2019 22:10

МНС со индигнација го отфрла дрскиот и гневен напад кон Македонците во странство од страна на овие лица и очекува нивно јавно извинување за ширењето омраза кон македонската дијаспора!

Македонскиот Национален Совет: Македонската дијаспора е нераскинлив дел од македонскиот народ!

Македонскиот Национален Совет реагираше по повод нападите кон македонската дијаспора од актуелни директори и уредници...

admin@magazin / 7:18

Паричните средства за Тамара Тодевска ќе бидат наменети за градење на интернационална кариера.

Боки 13 и 1ТВ донираа 10.000 евра на Тамара за почеток на интернационална кариера!

Бојан Јовановски и менаџментот на БМЈ Медиа Гроуп и 1ТВ донираа 10.000 евра на Тамара Тодевска за почеток на интернационална...

admin@magazin / 6:56

Ниту еден поен нема од Германија и Италија, што е своевидно изненадување, бидејќи во овие две држави живеат значителен број Македонци кои таму работат.

Познати резултатите од гласањето на дијаспората: Од Македонците од Швајцарија само два гласа за Тамара!

Резултатите од вториот круг на гласањето синоќа во Тел Авив, Израел, беа фатални за нашиот претставник, Тамара Тодевска. Во...

admin@magazin / 19 мај, 2019 13:03

Не гледам како било која гордост е поинаква од гордоста да се биде човек со македонско потекло, поточно Македонец.

МОЌЕН СТАТУС НА ТАЊА ЦАРОВСКА: „Нема поголема гордост од тоа да се биде МАКЕДОНЕЦ„

Не гледам како било која гордост е поинаква од гордоста да се биде човек со македонско потекло, поточно Македонец. Ја слушам...

admin@magazin / 12:39

Силната порака и моќниот глас на Тамара беа совршената комбинација што ги освои симпатиите на Европа.

Тамара на Твитер: Ден кој никогаш нема да го заборавам. Ви благодарам!

Македонија има на што да биде горда вечерва! За прв пат во историјата Македонија беше блиску до првото место. „Ден кој никогаш...

admin@magazin / 1:31

Сите медиуми од регионот пишуваат за нашата Тамара и велат дека женското лоби покажува резултати.

ТАМАРА ГО ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: Топ тема на хрватските медиуми

Нашата преставничка Тамара Тодевска и вечерва не направи горди со нејзината прекрасна интерпретација. Сите медиуми од...

Весна Петровска / 18 мај, 2019 22:29