Овој прв концерт на Цеца во Македонија беше организиран од страна на Славе Келешовски,

ФОТО: Нема да верувате како изгледала Цеца пред 29 години, на првиот концерт во Македонија

На 29 март пред точно 29 години познатата српска пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ го одржа својот прв концерт во Струга. Овој...

Катерина Крстиќ / 30 март, 2019 12:37

(ВИДЕО) Во пресрет на премиерната средба со македонската публика, славниот Андре Руи денеска испрати и специјален видео поздрав за своите фанови во Македонија,

Светската ѕвезда Андре Риу на концерт со Македонско девојче!

На 6-ти јуни 2019 во четврток и за прв пат во Македонија, концерт во живо на кој маестралниот холандски музичар ќе настапи со...

Македонка Димкин / 23 февруари, 2019 18:18

Концертот ќе биде со спектакуларна продукција, на ниво на светските концерти, информира „Авалон продукција“.

Голем концерт на Влатко Лозаноски на 23 март во Скопје

Голем концерт на Македонската музичка звезда Влатко Лозаноски во ВИП Арената во Борис Трајкоски на 23. март 2019 година. ВРЕМЕ...

Сара Фемина / 12 февруари, 2019 20:47

Стинг повторно во Скопје наредната година на 2 јули - 2019 година. Музичкиот спектакл ќе се одржи во арената "Филип Втори".

Британскиот музичар “Стинг” повторно во Македонија 2 јули – 2019

Авалон продукција повторно ќе го донесе Стинг во Скопје. На 2 јуни наредната година на „Филип Втори” арената ќе настапи...

Сара Фемина / 17 декември, 2018 19:07

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред единаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска

Единаесет години без Тоше

Како и во изминатите десет години, маратонци од повеќе градови од Македонија во чест на Тоше ќе трчаат маратон и денеска напладне...

Мартин Попоски / 16 октомври, 2018 9:11

Кога пејачката сфати што се случи, со рацете ги покриваше градите и продолжи да танцува

Ники Минаж на концерт ги покажа бујните гради! (ВИДЕО)

Популарната пејачка, Ники Минаж (35) на фестивалот “Made in America” во Филаделфија имаше енергичен настап на кој нејзиниот...

admin@magazin / 4 септември, 2018 9:46

На програмата се дела на Јохан Себастијан Бах, Фернандо Сор, Абел Карлеваро и Мануел Понсе

Вечер со гитарата на Дрилон Чочај во „Света Софија“

Фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со содржина од музичката програма, со соло концертот на косовскиот гитарист...

admin@magazin / 13 август, 2018 8:32