За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и прогони

ВМРО: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал и неправди

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на како што велат сиромаштија, криминал, ...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 11:08

Сашо Орданоски со остри критики за неодговорноста на ДУИ пред законот

Ордановски: Додека го читате ова, некој функционер на ДУИ договара валкана зделка, зема поткуп или рекет

Аналитичарот Сашо Орданоски, близок до СДСМ, во колумна објавена на порталот civilmedia.mk, “Последната битка на Али Ахмети”,...

Узунов Бобан / 8 март, 2019 8:54

Фактот што шефот на МВР невешто се обидува да ја заташка работата, ја открива застрашувачката вистина - тој е во мисија на одбрана на полицајците,

ВО СЕВЕРНА НАРОДОТ ЈА СПРОВЕДУВА ПРАВДАТА, А ПОЛИЦАЈЦИТЕ КРИМИНАЛОТ?

Срамен скандал кој разоткрива страотна вистина! Фактот што шефот на МВР невешто се обидува да ја заташка работата, ја открива...

Македонка Димкин / 1 февруари, 2019 10:29

Потегот на министерката Царовска бил примен со негодување во ДУИ во Мала Речица

Царовска кривично ќе го гони влијателниот Беким Незири од ДУИ!?

Министерката Царовска (СДСМ) откри криминал од 19 милиони евра, кои државата треба да им ги врати на 12.000 осигуреници, чии пари...

Данаил Михајловски / 28 јануари, 2019 11:52

Спасовски изостави да го спомне фактот што претседателот на СДСМ, Заев е единствениот амнестиран политичар за тежок финансиски криминал кој е на функцијата Премиер

Амнестијата е лоша работа за државата

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, актуелен министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, смета дека амнестирањето...

Мартин Попоски / 24 октомври, 2018 7:15

Премиерот на Албанија, Еди Рама, по корупцијата и криминалот во својата партија, со партиска чистка пред се поизвесните предвремени избори за пратеници во државата

Партијата на Рама разреши 11 претседатели на општински ограноци

Претседателството на албанската владејачка Социјаистичка партија на седница одлучи да ги разреши претседателите на 11 општински...

Мартин Попоски / 7:04

Мега полициска акција во Албанија, за три дена рации во над 12 градови, при што уапсени се 27 лица а запленети се 150 килограми хероин, оружје, автомобили и парични средства

Полициска акција низ Албанија, се апселе бизнисмени, полицајци и поранешни пратеници

Уапсени 27 лица, по шестмина се трага, запленети 150 килограми хероин, оружје, автомобили, мобилни телефони, парични средства,...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 10:27

Росоклија за "доктор" Хан, "не очекував совет кој не е криминален со оглед дека Хан и докторатот го има добиено на незаконски начин, и тоа се нели "европските" вредности"

Росоклија открива дека Хан извршил плагијат на својот докторат

Надворешниот член на МАНУ, професор – доктор Горазд Росоклија, кој работи на Универзитетот Колумбија во САД, ја објаснува...

Мартин Попоски / 7 октомври, 2018 9:55