По овие снимки не само Македонија туку и целиот регион се крена на нозе, па сите почнаа да истражуваат и за новинарот кој се прослави и стана ултра популарен.

Уредникот на „Ла Верита“ е контроверзен новинар со бројни пресуди – кое е влијанието на овој италјански весник?

Италјанскиот весник Ла Верита одеднаш стана најпопуларен на Блканот по објавувањата на неколку видое материјали од случајот...

Весна Петровска / 16 септември, 2019 11:36

Тој потсетува дека еден месец пред објавувањето на интервјуто за случајот „Рекет“, Ла Верита објави дека генералниот секретар на македонската влада Драги Рашковски, се обидува да манипулира со меѓународен тендер.

ГАЈСЕР ОТКРИВА: “Имам уште детали за „Рекет“- Судството во Македонија е заложник на власта”

Ларис Гајсер, новинар на италијанскиот весник „Ла Верита“, кој започна со објавувањето на снимки од разговори во случајот...

admin@magazin / 4 септември, 2019 19:16

Јас сум премногу ангажиpaна затоа не ја држам редовно под контpoла, инаку она без мене не може ништо – му вели специјалната обвинителкa Катица Јанева на бизнисменот Орце Камчев

(видео)ЈАНЕВА ВО НОВАТА БОМБА НА ЛА ВЕРИТА: “Лиле Стефанова без мене не може ништо„

Италијанскиот весник „Ла верита“ пред неколку денови го објави и третото продолжение од аудио- видео снимката за случајот...

Перо Милчин / 29 август, 2019 21:54

Орбан и Салвини никогаш не сум ги запознал, не сум го запознал ни Груевски, така што тезите за некаков заговор против Заев, едноставно, не држат.

ГЕЈЗЕР ЈА ДРМА МАКЕДОНИЈА: “Имам уште докази и сведоци против актуелниот премиер ЗАЕВ”

Словенецот Ларис Гајзер, тврди дека има уште докази и сведоци против премиерот Зоран Заев. За словенечкиот портал „Домовина“...

Перо Милчин / 27 август, 2019 20:18

Да сум јас советник на Заев и да знам се што знам веднаш би го посоветувал да поднесе оставка.

ГЕЈСЕР ЗА ЗАЕВ: “Порано или подоцна тој ќе мора да си замине – ЗАЕВ е минато и меѓународно е МРТОВ”

Српскиот весник „Ало“ објави интервју со Ларис Гејсер, кого го нарекува „Човекот кој го растресе Скопје и Македонија„ Ларис...

Перо Милчин / 25 август, 2019 17:36

Притвор од 30 дена за шефицата на СЈО, фаворитот на ЕУ и Могерини во Македонија, вмешана во коруптивен скандал кој може да ја собори социјалистичката влада.

ЛА ВЕРИТА: Да не беа нашите БОМБИ власта ќе го заташкаше “Рекет”

Објавите на Ла Верита го минираа обидот да се заташка cлучајот. Објавата од страна на Ла Верита изминатите денови, по однос...

Перо Милчин / 22 август, 2019 6:56

Гајсер во својот статус пишува дека денеска во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти поврзани со актуелниот случај Рекет,директно во живо од студиото.

Денеска во 11 часот нова „бомба“ за РЕКЕТ

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер кој воедно е и соработник на Ла Верита, вчера на својот Фејсбук профил објави дека денеска...

Катерина Крстиќ / 13 август, 2019 9:43

Предизвиканиот земјотрес од објавените документи од страна на Ла Верита кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем го изолира премиерот Зоран Заев и внатрешно и надворешно.

Ла Верита: Пендаровски ги изолира Заев и Катица Јанева!

Претседателот Пендаровски  ги пушта низ вода специјалната обвинителка и премиерот. По нашите откритија по однос на случајот...

Весна Петровска / 7:07