Меѓународната организација за цивилен транспорт (ИЦАО) ги советува авиокомпаниите да го ограничат пристапот на патниците до тоалетот, заради нивната безбедност. Ова е особено е за кратки летови.

Ако планирате одмор во Турција мора да го знаете ОВА: Нови услови за туристите, воведени големи ограничувања!

„Туркиш ерлајнс“ испрати порака до српските агенции дека патниците повеќе немаат право да носат личен багаж во авионот. Меѓународната...

Перо Милчин / 13 јуни, 2020 14:50

Атинската плажа Акти Вулас е една од најпосетуваните кога станува збор за атинските плажи. Добро организирана и полна со содржина, обично лесно привлекува туристи, но не овој викенд.

ПРВИ СЛИКИ ОД ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Уживање на плажите со музика и коктели (ФОТО)

Грција е една од првите земји што ја отвори сезоната за туристи. Атинската плажа Акти Вулас е една од најпосетуваните кога...

Перо Милчин / 7 јуни, 2020 11:57

Тој потсети дека за сега останува тоа границата со Македонија да биде затворена до 15 јуни но дека ќе се следи ситуацијата.

Грција нема да ја отвори границата за Македонија?

Во интервју за радио „Солун“ грчкиот државен министер, Јоргос Герапетрис изјави дека постои можност неговата држава да...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 21:48

Грција ќе ги отвори своите граници за туристите на 15-ти јуни.

ПОЛЕСНО ДО ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ: Од 1 јуни пониски цени на билети за траектите- од 15 јуни се отвораат границите!

Од 1-ви јуни, Грција ќе ги намали цените на билетите за траектите кои возат на островите, со намалување на даноците на продажба...

admin@magazin / 30 мај, 2020 18:00

Многу Грци излегоа на плажите овој викенд, бидејќи температурата достигна дури 36 ° С.

ГРЦИЈА ГИ ОТВОРИ ПЛАЖИТЕ: Еве како ќе изгледа летување на Егејскиот брег (ВИДЕО)

Плажата Потамос во Епанома, во близина на Солун, викендов беше преполна, откако Грција повторно ги отвори организираните...

Перо Милчин / 18 мај, 2020 17:37

На влезот, персоналот носи маски и покрај високите температури, а социјалното растојание мора да се почитува.

НЕВЕРОЈАТНА ЦЕНА ЗА ДВЕ ЛЕЖАЛКИ: Летувањето во Грција ќе ве чини прескапо- спремете 80 евра!

На плажата Астерас во атинското предградие, сетот лежалки стана значително поскап заради новите задолжителни правила на...

admin@magazin / 17 мај, 2020 17:58

Убавото време и високите температури ги принудија Грците во голем број да излегуваат на плажите.

ЛУДИЛО ВО ГРЦИЈА: Плажите преполни со луѓе, температурата се искачи до 40 степени(ШОК ВИДЕО)

Атињаните ги преплавија плажите денес бидејќи ова е прв викенд без никакви ограничувања да се наметнат поради пандемијата...

admin@magazin / 16 мај, 2020 16:13

Додека грчките работници во туризмот најавија дека прво ќе ги отворат одморалиштата за гости од Балканот, турските хотелиери размислуваат поинаку.

НЕ ДАЈ БОЖЕ ДА СЕ РАЗБОЛИТЕ НА ОДМОР ВО ТУРЦИЈА: Хотелиерите испратија јасна порака!

Турските хотелиери ги известија српските агенции дека ќе ги избркаат сите разболени гости од објектот ако се посомневаат...

Перо Милчин / 10 мај, 2020 17:03