Грција подготвува конечен протокол за работа на хотелите и единиците за сместување во однос на заштита на гости и вработени од коронавирус.

23 правила за летување во Грција: Ригорозни правила ако сакаме на море- еве кога се отвараат границите!

Нема мини-бар во хотелските соби и директен контакт со персоналот, плаќање само со картичка. Ако сме доволно среќа да одиме...

Рејхан Бајрами / 8 мај, 2020 21:17

Грчкиот премиер рече дека на 4 мај ќе бидат укинати рестрикциите за движење на граѓаните, а одделни продавници и јавни служби повторно ќе бидат отворени.

ОПУШТЕТЕ СЕ ЗА ОДМОРИ ВО ГРЦИЈА: Мицотакис со добри вести!

  Грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис порача дека од 4 мај во земјата постепено ќе се започне со ублажување на рестриктивните...

Владо Марин / 29 април, 2020 9:16

Според надлежниот министер, целта на Грција е да се отворат „портите за влез во земјата“, бидејќи како што објасни, туризмот е важен дел од економијата и додаде дека почетно, се фокусираат на јули, август и септември, а долгорочно и на септември и октомври.

НА ОДМОР ВО ГРЦИЈА САМО ПОД ЕДЕН УСЛОВ: Еве што ќе се воведе за туристите!

„Здравствен пасош“ е една од методологиите за безбеден влез во земјата, што би можела да се воведе за време на туристичката...

Катерина Крстиќ / 21 април, 2020 19:01

Државата е составена од над 100 острови, често се верува дека има 115 острови, но во уставот на Сејшелите се наведени 155 острови.

Баш му е гајле: Никола Груевски со сопругата на Сејшелски острови: Боркице дали ме снимаш(ВИДЕО)

На социјалните мрежи осамна видео од екс премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски кој во 2018 година заедно со својата...

Перо Милчин / 5 февруари, 2020 19:59

Наводно Брена ја поканила сваќата заедно да уживаат на егзотично патување кое како што пренесуваат српските медиуми требала таа да го плати бидејќи првично рекла дека сака да ги почести, по продажбата на Гранд од која се офајдила за 7.650.000 евра.

ПУКНА ТИКВАТА: Брена го извиси семејството, ги поканила на одмор и не платила-се испокарале по одморот на Малдивите

Пред извесен период снаата и свекрвата ги спакуваа куферите и заминаа на незаборавен одмор во Дубаи, од каде пак заминаа...

Катерина Крстиќ / 4 февруари, 2020 17:48

Пејачката ги демантираше гласините дека бара богаш шеик, и вели дека во Дубави оди само за одмор.

Не сакам да фатам шеик иако сите се вртат по мене- Дара Бубамара ужива во Дубаи

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот официјален инстаграм...

Катерина Крстиќ / 31 јануари, 2020 11:07

Ништо не е подобро отколку дома. Уживам во мирот, погледот кон морето и тишината.

ЦЕЦА ПОСЛЕ ПРАЗНИЦИТЕ ЗАМИНУВА ОД СРБИЈА: Ги пакува куферите и оди со сестрата Лидија на уживање

Светлана Цеца Ражнатовиќ полека, но сигурно приведува крај на една година што беше повеќе од успешна. Музичката звезда го...

Сара Фемина / 22 декември, 2019 22:31