Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит...

Сара Фемина / 10 јуни, 2021 18:05

Во несреќата се судриле пет возила, сите со скопски регистарски таблички.

Двајца загинати и седуммина повредени во сообраќајка во Кисела Вода

Две лица загинаа , а седуммина се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 23 часот на крстосницата...

Сара Фемина / 9 јуни, 2021 10:10

Факт е дека како резултат активностите на овој проект и на низата други значајни сеопфатни проекти оваа година не разговараме за загаден воздух во главниот град, односно имаме огромно намалување на бројот на денови со надминати концентрации на пи-ем честички.

Заев: На Светскиот ден на животната средина веќе не разговараме за загаден воздух како резултат на сеопфатни акции на сите засегнати страни

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вчера зеде учество во активноста што ја организираше Град Скопје...

Сара Фемина / 8 јуни, 2021 7:20

Блокирани ќе бидат крстосниците кај Собрание, „Мавровка“ и кај поранешна „Нова Македонија“.

ВМРО-ДПМНЕ ОД УТРЕ ЌЕ БЛОКИРА ТРИ КРСТОСНИЦИ ВО СКОПЈЕ ОД 15 ДО 17 ЧАСОТ ПОРАДИ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА

ВМРО-ДПМНЕ од утре, секој ден ќе блокира три крстосници во Скопје од 15 до 17 часот. Блокади ќе има и во 10 други градови, пренесе...

Сара Фемина / 7 јуни, 2021 17:27

На протестот се бара Врховниот суд да го поништи судењето и да има ново, со тврдење дека меѓу сведоците имало и лажни.

Протест за слобода на осудените за „27 април“

Вечерва во 18.30 часот, пред Владата почна најавениот протест за поддршка и правда за осудените за насилниот упад во Собранието...

Рејхан Бајрами / 29 мај, 2021 19:42

Тој додаде дека на општо задоволство Скопје чекор по чекор се претвора во зелена престолнина каква што скопјани заслужуваат, односно со високи европски стандарди на уредување на зеленилото коешто е под ингеренции на Градот.

НОВ ГРАДСКИ ДРВОРЕД: РАЗЗЕЛЕНИ БУЛЕВАРОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ KAJ МРТВ

Со засадување на дрворед од 58 висококвалитетни садници покрај булеварот Гоце Делчев денеска градоначалникот на Скопје,...

Рејхан Бајрами / 17:03

Новиот Дино парк лоциран веднаш до Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје е официјално отворен за посетители.

НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО СКОПЈЕ – ОТВОРЕН Е НОВИОТ ДИНО ПАРК

НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО СКОПЈЕ – ОТВОРЕН Е НОВИОТ ДИНО ПАРК Новиот Дино парк лоциран веднаш до Skopje ZOO / Зоолошка градина...

Перо Милчин / 17:00

За празнење на поставените садови, ЈП Комунална хигиена-Скопје ангажираше 20 работници на терен, со употреба на три специјални комунални возила-самоподигнувачи и две возила наменети за собирање кабаст отпад-патарки.

РЕКОРДНИ 650 КУБНИ МЕТРИ КАБАСТ ОТПАД ИСФРЛЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА AKЦИЈАТА НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА-СКОПЈЕ

Во рамките на акцијата за собирање кабаст отпад што, во периодот од 18 до 22 мај, ЈП Комунална хигиена-Скопје ја спроведе во...

Рејхан Бајрами / 26 мај, 2021 10:08