Имајќи ја предвид оваа состојба и фактичката состојба во Струга, која укажува на фактот дека и пред моето доаѓање на власт, како и од доаѓањето на власт навака не е изградена ниту една дивоградба.

Мерко: Од кога дојдов на власт во Струга не е изградена ниту една дивоградба, а најмалку направена узурпација на државно земјиште

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко, вели дека вели дека Струга и граѓаните веќе подолго време се изложени на континуирани...

Сара Фемина / 19 јули, 2019 21:16

Мерко во интервјуто напомена дека тој отишол на отворање на пицерија кај човек каде што утре ќе допринесе за Охрид да биде побогат.

(ВИДЕО)Мерко одлепи по Охриѓани: “Штом локалните власти не стопираат, пицеријата е легален објект„

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обрати на Охриѓани и порача...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 11:32

Како што информираат од полицијата, во соба во хотел во Струга, вчера, била пронајдена мртва 27-годишна девојка државјанин на Краслтвото Холандија која била во Охрид како турист со група од неколку луѓе.

Трагедија во хотелска соба во Струга – млада девојка пронајдена мртва

Трагедија во хотелска соба во Струга, вработените од хотелот затекнале страшна глетка, млада девојка пронајдена во  собата...

Весна Петровска / 4 јули, 2019 15:28

Зeмjoтpecoт се случил на длaбoчинa од само 200 метри под површината на земјата.

НАЈНОВА ВЕСТ: СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО ЗАТРЕСЕ ОХРИД, ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА!

Cилeн зeмjoтpec го затресе Охридско струшкиот регион, рано изутринава во 2 часот и 20 минути по полноќ. Зeмjoтpecoт кој се почувствува...

Перо Милчин / 14 јуни, 2019 3:05

Епицентарот на двата земјотреси е во Охридското Езеро.

Утрово регистрирани два земјотреси во Охридско струшкиот регион!

Два земјотреси регистрирани се утрово во Охридско струшкиот регион. Како што јавуваат медиумите епицентарот на двата земјотреси...

Перо Милчин / 9 јуни, 2019 9:45

Животни приказни кои влеваат надеж и храброст

Животни приказни: Стружанецот Јован после четири години во кома, слави матура

 Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи лошата...

Узунов Бобан / 20 април, 2019 10:34

Таа испрати силни критики до власта поради денешните пропусти околу приемот на грчкиот премиерт Алексис Ципрас.

Силјановска Давкова од Струга: Денеска се разочарав, по 75 години од АСНОМ не ја чувме химната

Денес пред стружани проф. Гордана Силјановска Давкова имаше свое обраќање, како претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. -Почитувани...

Катерина Крстиќ / 2 април, 2019 21:42