Група Албанци поради паркинг крвнички претепаа Македонец

Објавил: Македонка Димкин | 22 јуни, 2018 21:24

Тешко претепан поранешниот пратеник на СДСМ Стојко Пауноски

Фото/Текст извор: ©Magazin.mk

Вчера во Тетово од страна на група Албанци е претепан Стојко Пауноски, поранешен пратеник од редовите на владејачката СДСМ.

Стојко Пауноски кој живее кај Офицерските згради во центарот на Тетово, вчера вечер околу 20 часот повиксл сообраќајна полиција откако имал расправија од соседното албанско кафуле кои му го блокирале возилото пред зградата и не сакале да се препаркираат

Откако завршила таа епизода, поранешниот пратеник си заминал во неговиот дом. Нешто после полноќ истата група Албанци пред зградата го чекале и го нападнале неговиот син, кој се уплашил и викал за помош. Неговиот татко, Стојко Пауноски од терасата го видел тепањето на својот син и веднаш се симнал да го брани, но групата неиндетификувани Албанци ги претепале и двајцата по што избегале во непознат правец.

Околу 1 часот по полноќ Пауноски и неговиот син пристигнале во градската болница каде што им била укажана медицинска помош и констатирана тешка телесна повреда на скршени коски и течки набиеници.

Случајот во Полиција бил пријавен околу 04 часот сабајлето но досега, засега нема приведени лица за инцидентот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Од месната заедница Галичник соопштија дека пожарот избувнал над хотелот „Неда“, а за состојбата известени се надлежните органи.

Голем пожар беснее над Галичник, испратен е хеликоптер за гаснење на огнот

Голем пожар избувна попладнево над Галичник. Според информациите, зафатена е борова...

Протестот почна од паркот во Чаир, но пред Мавровка бројни полициски сили и окопни транспортери ги запреа демонстрантите.

СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“

По три часа тензии, заврши протестот за случајот „Монструм“. Дел од демонстрантите,...

Од МВР за Сител велат дека полицијата интервенирала поради загрозување на здравјето на граѓаните во услови на глобална пандемија.

Вевчани и Вевчанци беа нападнати од сопствената власт

И покрај апелите од надлежните, вевчанци не се откажаа од одржување на традиционалниот...