Како дологодишен агент на Федералната полиција Тед Гандерсон во своите скриени интервјуа од медиумите откри шокантни вистини кои ја шокираа светската јавност.

Објавил: Сара Фемина | 22 ноември, 2018 23:40

Шефот на ФБИ пред својата смрт откри страшни тајни за светската јавност

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Бившиот шеф на ФБИ Тед Гандерсон човекот за кои знаат малку луѓе,пред својата смрт за човештвото,откри многу работи кој од медиумите останаа сокриени. Се работи за многу шокантни податоци,кои по никоја цена не смееја да дојдат во јавноста. Се работи за геноцидот на богатите кои го спремаат за целиот свет.

Се работи за депопулација како што моќните луѓе го викаат, а и за припремата на нови тоталиристички систем, кој во мали чекори се создава во целиот свет,посебно во Америка, каде се воведува еден нов експеримент над луѓето, кои на тивок начин се префрла на другите континенти.
Тед Гандерсон ја отвори својата душа на јавноста и сведочеше за се што видел и сретнал додека работел како шеф на федералната полиција, а најинтересно е тоа,што ништо не е изнесено во јавноста.

Во овој текст ви ги претставуваме неговите зборови и деловите од неговите интервјуа, а се однесуваат на теми, за кои многу луѓе не сакаат да размислуваат.

“Кејмтејс” значи траг,кои авионите го оставаат зад себе,а во себе содржат хемиски и биолошки агенси расфрлени по небото.

Смрт или позната како кемтрејс (траг на авионите кои го оставаат зад себе, а во себе содржат хемиски и биолошки агенси и ги расфрлаат по небото ) американските авиони ја излевале на граѓаните на  Сад, Англија, Шкотска, Ирска и други земји во Европа. Бившиот агент на ФБИ Гандерсон изјавил дека тоа лично го видел, не само во Америка исто така во Канада и Мексико.

Птиците умираат насекаде низ светот, а над 100 илјади риби и други животински врсти умираат секој ден. Тоа е геноцид и отров. Тоа е чувство кое е наметнато од УН. Тоа е нешто што мора да се запре,изјави Тед.  Исто така Тед во своето интервју се изјасни дека особено знае од каде доаѓаат авионите што го предизвикуваат ова страшно уништување на човештвото. Доајѓаат од Небраска, Оклахома и Линдхолн. Тоа се места од кои полетуваат авионите.

Тој изјави дека лично ги набљудувал авионите,кои пред летот стоеле во Небраска заедно со Американската војска.

Гандерсон кажа дека тие авиони немаат никаква ознака на себе.Тоа што го прават е злочин на човечноста против сите народи во светот. Тоа мора да се запре. Што не е во ред со нашата влада !!!Кој ги притиска нашите одлуки. Што не е во ред со пилотите на тие авиони што го исфрлаат овој отров на својата фамилија. Некој мора нешто да направи против ова прашање. Некој мора да ја каже вистината “изјави храбро бившиот агент Тед Гандерсон.

Гандерcон на светот раскажа, како пред неколку години дека владата на САД набавила повеќе од 30 илјади механички справи за погубување на луѓе и отсекување на глави. Од наведените броеви 15.000 такви механички справи за погубување на луѓе моментално се во Џорџија, а другите 15.000 илјади се во совезната држава Монтани.

Потврда за ова е документот под ознаката ЏБ – 1274 кои во државата Џорџија, смртната казна може да се применува со механичката справа за погубување. Многу луѓе во ова време не гледаат толку страшно кога е во прашање смртната казна, но тогаш пензионираниот агент на ФБИ Тед постави едно прашање :

Како долгогодишен агент на Федералната полиција,Тед Гандерсон изјави дека на човештвото му следува нешто полошо од нуклеарен рат.

Ако е поентата само за извршување казна на затворениците, зошто тогаш владата набавила 30 000 механички справи и повеќе од 600 милиони метаци со шупливо зрно ? (HOLLOW POINT BUPPETS) 
Не ми се верува дека верувате во овие приказни, тие спремаат нешто опасно, изјави Тед. Поврзано со овој факт, јавна тајна е дека во Америка се наоѓаат повеќе од 800 логори и сите во потполност се оперативни и спремни да примат затвореници. Во логорите се вработени луѓе со целосно работно време, иако нема сеуште интегрирано затвореници.

Во тие логори управува ФЕМА или федерална агенција за управување за вонредни ситуации. За применување на логорот се чека потпис со одреден закон, и прогласување од страна на државниот тужител да се постане правно основано по законот.
Во овој контекст ,еден од најважните програми е број 84 кој е основан со идеа, да се спречи масовната интеграција на илегални странци, кои би поминале низ САД за границата во Мексико.
Програмата исто така овозможува да спрема потреба можат да се затворат војни бази и да се претворат во затвори.

Многу кампови во близина имаат и аеродроми, и покажува дека тоа е основен транспорт за масовна депортација. Повеќе логори можат да вдомат 20.000 затвореници.

Во моментов, најголеми од тие објекти се на подрачјето на Аљаска и  може да прими околу 2 милиони луѓе. Сите овие податоци ги изнесе специјалниот  ФБИ агент Тед Гандерсон во интервјуто кој го даде непосредно пред својата смрт, но тие податоци никогаш не се дадени и споделени во јавноста.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Семејството одмораше во главниот град на Шри Ланка, кога двајца терористи влегле во нивниот хотел, кој се сметал за безбеден тропски рај со поглед на Индискиот Океан.

Факти за Андерс Холч Повлсен, милијардерот на кој му загинаа 3 деца во масакрот во Шри Ланка !

Парот, заедно со нивната најмлада ќерка Астрид, се збогуваше со своите 3-те деца поради...

Таму можете да видите различни страшни работи, од расфрлени мачки во котларница, до затвореници кои ги губат прстите со шивачки машини во работилниците во кои шетаат глувци.

Добро дојдовте во пеколот – најстрашниот женски затвор во Русија, каде се сечат прсти и глувци шетаат по земјата

Женскиот затвор “IK-14” во Рускиот регион Мордовија, е една од најужасните поправни...

Македонскиот премиер Зоран Заев има месечна плата од 1.300 евра, а претседателот на црногорската Влада, Марковиќ добива месечно примање од 1.130 евра.

Косовскиот премиер Харадинај со највисока плата во регионот

Како што стои во извештајот на Светска банка, Премиерите на Косово и на Албанија, Рамуш...