Како дологодишен агент на Федералната полиција Тед Гандерсон во своите скриени интервјуа од медиумите откри шокантни вистини кои ја шокираа светската јавност.

Објавил: Сара Фемина | 22 ноември, 2018 23:40

Шефот на ФБИ пред својата смрт откри страшни тајни за светската јавност

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Бившиот шеф на ФБИ Тед Гандерсон човекот за кои знаат малку луѓе,пред својата смрт за човештвото,откри многу работи кој од медиумите останаа сокриени. Се работи за многу шокантни податоци,кои по никоја цена не смееја да дојдат во јавноста. Се работи за геноцидот на богатите кои го спремаат за целиот свет.

Се работи за депопулација како што моќните луѓе го викаат, а и за припремата на нови тоталиристички систем, кој во мали чекори се создава во целиот свет,посебно во Америка, каде се воведува еден нов експеримент над луѓето, кои на тивок начин се префрла на другите континенти.
Тед Гандерсон ја отвори својата душа на јавноста и сведочеше за се што видел и сретнал додека работел како шеф на федералната полиција, а најинтересно е тоа,што ништо не е изнесено во јавноста.

Во овој текст ви ги претставуваме неговите зборови и деловите од неговите интервјуа, а се однесуваат на теми, за кои многу луѓе не сакаат да размислуваат.

“Кејмтејс” значи траг,кои авионите го оставаат зад себе,а во себе содржат хемиски и биолошки агенси расфрлени по небото.

Смрт или позната како кемтрејс (траг на авионите кои го оставаат зад себе, а во себе содржат хемиски и биолошки агенси и ги расфрлаат по небото ) американските авиони ја излевале на граѓаните на  Сад, Англија, Шкотска, Ирска и други земји во Европа. Бившиот агент на ФБИ Гандерсон изјавил дека тоа лично го видел, не само во Америка исто така во Канада и Мексико.

Птиците умираат насекаде низ светот, а над 100 илјади риби и други животински врсти умираат секој ден. Тоа е геноцид и отров. Тоа е чувство кое е наметнато од УН. Тоа е нешто што мора да се запре,изјави Тед.  Исто така Тед во своето интервју се изјасни дека особено знае од каде доаѓаат авионите што го предизвикуваат ова страшно уништување на човештвото. Доајѓаат од Небраска, Оклахома и Линдхолн. Тоа се места од кои полетуваат авионите.

Тој изјави дека лично ги набљудувал авионите,кои пред летот стоеле во Небраска заедно со Американската војска.

Гандерсон кажа дека тие авиони немаат никаква ознака на себе.Тоа што го прават е злочин на човечноста против сите народи во светот. Тоа мора да се запре. Што не е во ред со нашата влада !!!Кој ги притиска нашите одлуки. Што не е во ред со пилотите на тие авиони што го исфрлаат овој отров на својата фамилија. Некој мора нешто да направи против ова прашање. Некој мора да ја каже вистината “изјави храбро бившиот агент Тед Гандерсон.

Гандерcон на светот раскажа, како пред неколку години дека владата на САД набавила повеќе од 30 илјади механички справи за погубување на луѓе и отсекување на глави. Од наведените броеви 15.000 такви механички справи за погубување на луѓе моментално се во Џорџија, а другите 15.000 илјади се во совезната држава Монтани.

Потврда за ова е документот под ознаката ЏБ – 1274 кои во државата Џорџија, смртната казна може да се применува со механичката справа за погубување. Многу луѓе во ова време не гледаат толку страшно кога е во прашање смртната казна, но тогаш пензионираниот агент на ФБИ Тед постави едно прашање :

Како долгогодишен агент на Федералната полиција,Тед Гандерсон изјави дека на човештвото му следува нешто полошо од нуклеарен рат.

Ако е поентата само за извршување казна на затворениците, зошто тогаш владата набавила 30 000 механички справи и повеќе од 600 милиони метаци со шупливо зрно ? (HOLLOW POINT BUPPETS) 
Не ми се верува дека верувате во овие приказни, тие спремаат нешто опасно, изјави Тед. Поврзано со овој факт, јавна тајна е дека во Америка се наоѓаат повеќе од 800 логори и сите во потполност се оперативни и спремни да примат затвореници. Во логорите се вработени луѓе со целосно работно време, иако нема сеуште интегрирано затвореници.

Во тие логори управува ФЕМА или федерална агенција за управување за вонредни ситуации. За применување на логорот се чека потпис со одреден закон, и прогласување од страна на државниот тужител да се постане правно основано по законот.
Во овој контекст ,еден од најважните програми е број 84 кој е основан со идеа, да се спречи масовната интеграција на илегални странци, кои би поминале низ САД за границата во Мексико.
Програмата исто така овозможува да спрема потреба можат да се затворат војни бази и да се претворат во затвори.

Многу кампови во близина имаат и аеродроми, и покажува дека тоа е основен транспорт за масовна депортација. Повеќе логори можат да вдомат 20.000 затвореници.

Во моментов, најголеми од тие објекти се на подрачјето на Аљаска и  може да прими околу 2 милиони луѓе. Сите овие податоци ги изнесе специјалниот  ФБИ агент Тед Гандерсон во интервјуто кој го даде непосредно пред својата смрт, но тие податоци никогаш не се дадени и споделени во јавноста.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Новинарскиот натпис започнува со претседателката на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, посочено е дека таа важеше за симбол на борбата против корупцијата, а сега самата е заглавена во една голема рекетарска афера.

ГЕРМАНСКИ „ШПИГЕЛ“: “Јанева беше симбол на шарената револуција со која се сруши Груевски од власт”

И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ којa нешто повеќе...

Уапсени се вкупно 16 лица,11 во Европа и пет во Азија, а запленети се повеќе од еден тон кокаин и два милиони евра.

Вака падна најголемата криминална банда на БАЛКАНОТ: Запленети 2 милиони евра, тон кокаин и луксузни автомобили!

Европската полициска агенција Европол соопшти дека со меѓународната операција „Фамилија„...

Во францускиот регион Гард забележани се температури од 45,9 степени, а бил предизвикан и пожар пришто изгореле 550 хектари земјиште и уништени се неколку домови и автомобили.

ТОПЛОТЕН БРАН ВО ЕВРОПА: Поради високите температури, седум лица починаа во Европа!

Овие денови голем топлотен бран ја зафати речиси цела Европа. Поради високите температури...