Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски денеска во Битола учествуваше во одбележуваето стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Христијан Мицковски на чествување на стогодишнината од крајот на Првата Светска Војна

Денеска во Битола на француските гробишта по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот Првата светска војна, присуствуваше...

Перо Милчин / 11 ноември, 2018 16:37

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски денеска соопшти дека се подготвува за следниот циклус на претседателски избори

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори

На денешната посета во Битола, по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на Првата светска војна, претседателот...

Перо Милчин / 15:28

На деновите на ослободувањето на Прилеп и Битола, награди за животно дело за заслужните уметници, дуото Селимова Желчески и Томовска кои 50 години пејат за Македонија

Бришењето на АСНОМ ги разгневи прилепчани и битолчани

Синоќа Прилеп а денес Битола ги чествуваат деновите на ослободување од бугарската фашистичка окупација, во Битола говор...

Мартин Попоски / 4 ноември, 2018 13:54

Сеуште под шпекулации е анонимната дојава дека советници, печатница, кафе бар и агенција за обезбедување печателе фалц билети, надвор останала и мајката Кирил Лазаров

Кој се е вмешан во нелегално пуштање во продажба на билети за натпреварот Македонија и Турција?

По медиумите низ Македонија пристига текст, за тоа, што точно се случувало пред и на 25 октомври во Битола, пред натпреварот...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 9:44

По 13 години Битола домаќин на Македонската ракометна селекција за квалификации на ЕП, и повторно, скандал со продажбата на билети кои изреволтираа многумина битолчани

Скандал: Над 1.000 битолчани гледаа ракомет на мобилни со полициска придружба

По 13 години повторно Битола беше домаќин на македонската ракометна селекција во официјалн ЕХФ натпревар, овој против селекцијата...

Мирко Бачиќ / 26 октомври, 2018 6:34

Промени во битолскиот клуб Пелистер, Стојчевски е новиот извршен директор

Фудбалскиот клуб Пелистер од Битола со нов Директор!

На денешната седница на Собранието на ФК Пелистер беа избрани новите водечки лица. Она што во неколку наврати „Спортмедиа”...

Македонка Димкин / 18 октомври, 2018 21:27

Во Битола се поткупуваат роми да го зголемат процентот на излезеност, во Скопје цел ден пристигаат автобуси со косовари со двојно државјанство од времето на Црвенковски

Се поткупуваат Ромите од Битола, потплаќачот фатен на дело

Поради малата излезност на референдумот, во Битола се поткупуваат Роми за да излезат на гласање. До редакцијата на Економски...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 16:55

Експлозијата се случила на 6 киловолтна склопка од напојна пумпа

Експлозија во РЕК Битола, причинета огромна штета

Експлозија се случила попладнево во РЕК Битола и во моментов целосно е излезен од функција вториот блок на централата, јавува...

Данаил Михајловски / 28 септември, 2018 21:30