Како што можеше да се види на Инстаграм, Уна роденденот го прослави со многу балони и цвеќиња, додека пријателите по пат на социјалните мрежи и испраќаа честитки и закачуваа нејзини фотографии.

НАСЛЕДНИЧКАТА НА ЧОЛА НАПОЛНИ 18 ГОДИНИ:Ова е ретка прилика да ѕирнеме во приватноста на пејачот

Ќерката на Здравко Чолиќ наполни 18 години и го прослави својот роденден во друштво на пријателите и семејството. Како што...

Весна Петровска / 1 октомври, 2019 21:53

Фетаи зборува како од дете израснато во традиционална средина може да се стане врвен правник кој ќе остави белег во историјата на оваа држава.

Некогаш носела димии, а сега раскошни фустани: Фатиме ПОВТОРНО го привлече вниманието

Обвинителката Фатиме Фетаи викендов го привлече вниманието на роденденската забава на хотелот „Парк“. Таа таму беше во...

Весна Петровска / 30 септември, 2019 18:44

Октоберфест е шеснаесетдневен фестивал којшто се одржува секоја година во Минхен , Германија почнувајќи од крајот на септември до почетокот на октомври.

ЗАПОЧНА ПИВСКО ЛУДИЛО ВО ГЕРМАНИЈА: Во Минхен отворен 186. Октоберфест!

Во германскиот град Минхен вчера започна 186. Октоберфест. Октоберфест е шеснаесетдневен фестивал којшто се одржува секоја...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 11:35

Започнете со мисионерска поза, но наместо да ги раширите нозете овој пат стегнете ги околу неговата половина и свиткајте ги кај колениците.

5 ТОП најдобри секс пози за женски оргазам!

Секогаш слушаме дека колку подобар секс и повеќе оргазми – толку посреќна е врската. Но, како да го совладате најголемиот...

Магазин / 31 мај, 2019 22:45

Ивица Дачиќ во една будванска сала во придружба на еден бенд ја запеа легендарната песна „Милјачка“ од Харис Џиновиќ.

Дачиќ ја запали Будва: Ивица им приреди вистинска журка на делегатите на форумот

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ познат како некој кој на различни служебни случувања често знае да фати микрофон...

Весна Петровска / 8 мај, 2019 14:05

Списанието секоја година прави избор за најубава жена во светот, а годинава таатитула и припадна на актерката Џенифер Гарнер која е прогласена за најубава жена за 2019 година.

Актерката Џенифер Гарнер избрана за најубава жена за 2019 година, според „Пипл“

Познатата холивудска актерка Џенифер Гарнер е најубавата жена во светото според магазинот Пипл. Џенифер открива дека секогаш...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2019 11:29

Бергузар Корел или Шехерезад, одржа приватен мини концерт за свои блиски пријатели во Zorlu центарот во Истанбул.

Неодоливата „Шехерезад“му пееше на саканиот “Онур” „Can’t Take My Eyes Off You“

Прекрасната турска двојка, позната како „Шехерезад“ и „Онур“ од серијата „1001 ноќ“ или Азизе и Џевдет од актуелната серија...

Катерина Крстиќ / 16 март, 2019 19:03

Снегот кој за нас е нормална појава, во Африка се смета за невообичаен метеоролошки феномен, кој се доживува со ескпанзија на радост и изненадување

Снег падна во Јужна Африка

Студениот бран влијаеше на падот на температурите и на зимските врнежи во средината на септември, главно во југозападниот...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 12:54