Потпретседателот на СДСМ и актуелен пратеник во Собранието на Македонија, Мухамед Зеќири со сочен одговор до "откревението" на Јордан Камчев дека "пак е со СДСМ"

Зеќири до Камчев: Прво ќе си одговараш, после се друго

По објавата на интервјуто на Јордан (Орце) Камчев дека ќе го поддржи претстојниот референдум за промена на името и негирање...

Мирко Бачиќ / 17 септември, 2018 10:54

Пратеникот на ВМРО - ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонијо Милошоски продолжува со факти да ја води кампањата за бојкот на референдумот

Милошоски: Со бојкотирам референдумот повеќе од сигурно е дека нема да успее

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонијо Милошоски, својата кампања за бојкот на...

Мартин Попоски / 16 септември, 2018 15:15

Правнукот на Методија Андонов Ченто, Јане Ченто, со порака до политичкиот суд на власта на Заев, "Не сум виновен, но мене осудете ме доживотно, ослободете ги другите"

Јане Ченто: Не сум виновен, но мене осудете ме доживотно, ослободете ги другите

Јане Ченто е претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” од Прилеп, правнук на Методија Андонов Ченто...

Мирко Бачиќ / 9 септември, 2018 12:46

Владимир Мишев, политиколог, советник за избори при Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР), со ФБ пост за својот став за референдумот

Мишев: “Македонија, мала држава на Балканот каде Канцеларката доаѓа да ти ја зема машкоста”

Владимир Мишев, актуелен советник за избори при Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР)...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 14:52

Најголемиот македонски спортист на сите времиња, Шабан Трстена, со порака до македонските институции за успехот на Марко Пејчиноски

Шабан Трстена: “Aко не го направите Maрко светски шампион, ќе ви ја скршам кичмата!”

12-годишниот Марко Пејчиноски кој со преживеан инфаркт на долните екстремитети го преплива Охридското езеро на релација...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 12:31

Павле со осуда на човекот кој порача "Газете се пред себе", граѓанскиот сектор му порача, "К**ле плачеше за две исечени дрва, сега се сече цело Водно а тебе те боли **р"

Павле е “граѓански” активист колку што Заев сака

Павле Богоевски се обиде да биде критичен кон власта но вината ја префрли не на одговорните туку на дежурното надлежно лице...

Мирко Бачиќ / 10:17

Апасиев на ФБ покажа и фотофрафија од обиди за хакерски превземања на фан групите на "Млади за Македонија" и "Бојкотирам"

Апасиев со прозивка и до МВР но никако да излезе на улица

Димитар Апасиев со прозивка и до МВР. Каде на друго место ако не на ФБ. “Дали сте нормални вие од МВР? Изгледа сакате да ви...

Мартин Попоски / 24 август, 2018 15:14

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски одлуката на Владата за именување на Тасевски за директор на БЈБ токму денес ја нарече "правда"

Жерновски: “Чудна правда! Тасевски стана директор на БЈБ на денот кога им се суди на обвинетите од 27-ми април!”

Андреј Жерновски кој е актуелен заменик министер за надворешни работи а поранешен градоначалник на општина Центар на својот...

Мартин Попоски / 22 август, 2018 14:47