Бизнисменот Сашо Мијалков со болеста се соочува повеќе од шест години, а интервенцијата за која бараше да замине во странство не може да се направи на клиниките во Македонија.

Кривичен нема да му го врати пасошот на Мијалков, судот и СЈО му забранија лекување!

Кривичниот суд денеска одби да му го врати пасошот на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој тврдеше дека му е потребен...

Перо Милчин / 30 јули, 2019 18:52

Се работи за мутација на ќелиите, каде матичните ќелии на коскената срж ствараат преголем број на леукоцити, односно бели крвни зрнца.

ОТКРИЕНО: После детални анализи утврден типот на леукемија од која боледува СИНИША МИХАЈЛОВИЌ!

После четири дена во болница и детални анализи, утврден е типот на леукемија од која боледува фудбалската звезда, Синиша...

Сара Фемина / 19 јули, 2019 1:05

Некогашната фудбалска легенда, неодамна направил детални медицински тестови и докторите го советувале дека лечењето треба да го ппродолќи со агресивен третман.

ШОК ВЕСТ: Фудбалската легенда, Синиша Михајловиќ ја прекинува кариерата, ОТКРИЕНА МУ Е ЛЕУКЕМИЈА!

Синиша Михајловиќ српски фудбалски тренер и поранешен играч од одбраната, кој во моментов ја води екипата на Болоња, ја завршува...

Перо Милчин / 13 јули, 2019 16:39

Таа рече дека наредната недела ќе го прослави 65.роденден, шегувајќи се дека секој роденден ја потсетува дека е постара.

Ангела Меркел за прв пат раскажа детали за својата здравствена состојба!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека лично е заинтересирана да биде здрава и рече дека се грижи за своето...

Сара Фемина / 11 јули, 2019 16:50

Најчесто се јавува на возраст помеѓу 50-60 години, односно после менопаузата, но не се ретки и случаевите кога ова малигно заболување се среќава и кај многу помладата популација.

ТИВОК УБИЕЦ ВО ТЕЛОТО: ОВА СЕ СИМПТОМИ НА РАК НА ЈАЈНИЦИ – ЗАШТИТЕТЕ СЕ!

Ракот на овариумот или јајниците е многу често малигно заболување во нашата земја и во светот и не изостанува многу по ракот...

Рејхан Бајрами / 19 јуни, 2019 8:02

Нивна цел беше да ме осудат, а потоа да ме убијат. Три пати се обидоа да ме убијат и се обидоа со чудни лекови да ми го загрозат здравјето.

ШЕШЕЉ после 12 години откри како преживеал во ХАГ- Сакале да го убијат со чудни лекови и лажна дијагноза!

Лидерот на радикалите Воислав Шешељ, тврди дека во Шевенинген се обиделе да го убијат на многу чуден начин, со чудни лекови,...

Сара Фемина / 22 април, 2019 20:59

Зависноста од секс се мери на основата на бројот на партнери или фрекфренцијата на сексуални односи

Зависноста од секс е ментална болест

Светската здравствена организација (СЗО) официјално го класификуваше компулсивното сексуално однесување, односно зависноста...

admin@magazin / 21 август, 2018 12:39