Погледнете ја акцијата за апсење и полициските инспектори. На видеото е прикажано апсење како и пари осомничени за мито од 10.000 евра во белешки од 500 евра!

ШОК ВИДЕО: Погледнете го апсењето на српскиот директор на “Железници” обвинет за мито и корупција

Српското Министерство за внатрешни работи објави видео од апсењето на Миројуб Јевтиќ, директор на ЈП Инфраструктура на српски...

admin@magazin / 11 јануари, 2020 15:25

Министерот за култура Хусни Исмаили го разреши Гордан Николов, а информацијата ја потврдија за САКАМДАЖАМ.МК од Министерството.

Разрешен директорот на Музејот на Македонија- Николов работел спротивно на законот

Денеска беше разрешен директорот на Музејот на Македонија Гордан Николов, откако во музејот беше извршен  вонреден...

Катерина Крстиќ / 28 октомври, 2019 15:18

Владата донела одлука за утврдување на престанок на функциите на повеќе лица и истовремено именува нови функционери.

Разрешен Горан Николовски, директорот на УБК!

Горан Николовски е разрешен од функцијата директор на УБК, односно на една од последните седници на Влада била донесена...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2019 17:23

Тој според партиски извори важи за близок на раководството на партијата која не или не знае дека тој е осуден за дрога или свесно поставува вакви директори во институции каде се образуваат деца.

СКАНДАЛОЗНО: Поранешен осуденик за дрога поставен за директор на Дебарската гимназија!

Демократската Унија за интеграција која бара “ветинг” односно проверка на досиејата како предуслов за именување државните...

Рејхан Бајрами / 26 август, 2019 11:15

Како што објави порталот, на местото на Камчев,  како директор и член на Извршен одбор на директори доаѓа Антонио Маринковски.

Камчев се повлече од позицијата директор на „Орка Холдинг“

Бизмисменот Орце Камчев според податоците од Централниот регистар објавени на 13.08.2019 година се повлекол од директорската...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 0:07

Би сакале да ја информираме јавноста дека на Васков Ефтов му истече едногодишниот менаџерски договор, соопштуваат од Алфа ТВ.

ЧЕСТИТКИ: МАКЕДОНСКИОТ РЕЖИСЕР ЈАНИ БОЈАЏИ ИМЕНУВАН ЗА НОВ УПРАВИТЕЛ НА АЛФА ТВ!

Телевизија Алфа преку соопштение ја извести јавноста и медиумите за новиот директор на телевизијата. –Ве известуваме дека...

Рејхан Бајрами / 9 август, 2019 15:15

Љупчо Зиков предложен за директор на МЕПСО !

Љупчо Зиков пред две години поднесе оставка од директор на МЕПСО со “среден прст”, сега повторно предложен за директор !

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“....

Узунов Бобан / 25 јули, 2019 11:08

Дали Ване Цветанов ја доби директорската позиција поради јавната поддршка на премиерот Заев ?

Ване Цветанов откако го нарече Зоран Заев модерниот Гоце Делчев доби директорска позиција ?!

Ване Цветанов вчера беше именуван за в.д. претседател на Совет за унапредување и надзор на ревизијата на Македонија, соопшти...

Узунов Бобан / 9:32